В знаннях відмовити: більше 1300 шкіл закрили в Україні за останні 4 роки
— Казна та Політика
2722
З 2010 року в Україні закрилися 1306 шкіл, більшість з них – у сільській місцевості. Зокрема, у 2010 році закрилися 300 шкіл, 2011 – 426, 2012 році – 202, а в 2013 – 378, повідомили у парламентському комітеті з питань науки і освіти.
Голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич зазначає, що в бюджеті на наступний рік знову закладено недофінансування сфери освіти. За її даними, у 2014 році планується виділити на освіту 107,2 мільярдів гривень, тобто 6,4% ВВП. “Недофінансування освіти представляє громадську загрозу”, – цитує Гриневич видання ZN.UA.
За її даними, в цьому році на утримання одного учня в формулу міжбюджетних трансфертів закладається сума 8,8 тисяч гривень в рік, тоді як органам місцевого самоврядування учень “коштує” від 9,5 до 15 тисяч гривень в рік.
“Закладаючи такий норматив на учня, ми закладаємо проблеми місцевих бюджетів та перекладання значної кількості фінансування на кишеню батьків. Освіта в Україні відтворює бідність і формує соціальний прошарок недоосвічених людей. І саме з цього прошарку потім ми отримуємо громадян, нездатних робити свідомий вибір, нездатних забезпечити себе в житті чесною працею”, – підкреслює голова профільного парламентського комітету.
Раніше в Донецькій області в 2011 році планувалося закриття 26 загальноосвітніх шкіл. За інформацією прес-служби Донецької облдержадміністрації, закриття навчальних закладів відбувалося згідно розробленою “Регіональною дорожньою картою з оптимізації мережі бюджетних установ і витрат місцевих бюджетів на їх утримання”.
За матеріалами: Дзеркало Тижня
Поділитися новиною
