578
Google створив лінзи, які будуть стежити за рівнем глюкози у діабетиків (ФОТО)
— Технології&Авто
Діабетикам більше не буде потрібно щогодини проколювати кінчик пальця, щоб визначити рівень цукру в крові. Цю обіцянку ми вже чули і не раз, але сьогодні за виконання непростого завдання взявся світовий гігант. Провести елементарний тест через кілька років можна буде без інвазивного втручання – достатньо буде просто носити “розумні” контактні лінзи від компанії Google.
“Ви, мабуть, чули, що діабет – це велика проблема, яка стає серйознішою з кожним днем. Діабетиком є кожен дев’ятнадцятий житель нашої планети. Але ви навіть не уявляєте, що доводиться робити людям, котрі страждають від цієї недуги, щоб контролювати свій рівень цукру”, повідомляє офіційний блог Google.
Нещодавно представники корпорації заявили про те, що незабаром почнуться тестування прототипу нових контактних лінз для стеження за рівнем глюкози в сльозах. Тонка плівка, що працює в тому числі і як звичайна лінза, фіксує між двома шарами гнучкий бездротової чіп і масив міні-датчиків, здатних передати сигнал про збільшення або критичне падіння рівня цукру і попередити користувача. Google-лінза буде складатися з тонких плівок, гнучкого мікрочіпа, датчиків і світлодіода (фото Brian Otis, Babak Parviz / Google).
Команда розробників під керівництвом Брайана Отіса (Brian Otis) і Бабака Парвіса (Babak Parvis) з лабораторії Google X налагодити систему таким чином, що датчики зчитують інформацію про глюкозу щомиті. Це дозволяє стежити за станом хворого постійно протягом дня.
Отіс підкреслює, що технологія особливо ефективна, оскільки здатна попередити про небезпеку, а не просто відреагувати на вже існуючу проблему. Коли рівень цукру зростає з певною швидкістю і ось-ось досягне критичної позначки, датчики посилають сигнал, і спалахує невеликий вбудований світлодіод.
“Нам треба ще чимало зробити, перш ніж ми перетворимо прототип в просту, зручну і безпечну модель, якою зможуть користуватися люди по всьому світу”, – підкреслює Отіс.
Фахівці Google вже ведуть переговори з FDA про клінічні випробування прототипу (фото Brian Otis, Babak Parviz / Google).
Завершивши кілька клінічних досліджень і тестів без участі людей або тварин, розробники почали переговори з Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA). Якщо всі випробування пройдуть успішно, і Google отримає необхідні ліцензії, можна буде почати клінічні випробування продукту, після чого стартують продажі. Втім, не варто розраховувати, що коробочка з лінзами Google з’явиться у кожного на полиці в цьому році.
У компанії вже подумують про створення низки додатків для “розумних” контактних лінз і шукають партнерів для здійснення цієї ідеї. Ймовірно, крім суто медичних функцій пристрій зможе виконувати й інші завдання. Наприклад, як обмовився Отіс, лінзу на час можна буде перетворити на екран.
За матеріалами: Вести.ru
Поділитися новиною