Від невигідного кредиту можна відмовитися протягом 14 днів - юрист


Від невигідного кредиту можна відмовитися протягом 14 днів - юрист

Будь-який позичальник, згідно з українським законодавством, має право відмовитися від банківського кредиту навіть після підписання з фінустановою кредитного договору, повідомила адвокат Марина Саєнко у програмі “Соціальний статус – Ваші права і пільги” на телеканалі Tonis.

“Від придбаного в магазині товару цілком законно можна відмовитися протягом 14 днів з моменту купівлі навіть без пояснень причин, а лише повернувши його за чеком у належній якості. Це знають усі. Але мало хто знає, що це правило діє і щодо банківських кредитів”, – сказала вона.

За словами адвоката, пряма норма закону передбачає, що громадянин протягом 14 днів має право відмовитися від будь-якого банківського кредиту. “Банки іноді зловживають непоінформованістю позичальників і дають можливість відмовитися від кредиту в якості пільгової умови, як рекламну акцію”, – зазначила Саєнко.

Тим часом, за її словами, існує законна процедура, згідно з якою позичальник може подати в банк відповідну заяву і повернути фінустанові отримані кошти, відмовившись тим самим від кредиту. “Він повинен сплатити лише відсотки за фактичне користування кредитом в період 10-14 днів. А банк, у свою чергу, зобов’язаний повернути всі комісії, отримані від цієї особи при оформленні кредиту, всі платежі. Банк і фізична особа повертаються на вихідні позиції, відносини припиняються”, – пояснила адвокат.

Саєнко також застерегла громадян від легковажності при оформленні кредитів: “кредитний рай пропонує більшість українських банків. Тому, на жаль, чимало українців спочатку оформляють кредит, а потім рахують, скільки доведеться витратити на його погашення. Часто люди беруть кредити емоційно, що призводить до негативних наслідків”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua