Чорна діра: дефіцит держбюджету-2014 оцінили в 200 млрд грн
— Казна та Політика
1779
Прийнятий Верховною Радою державний бюджет України на 2014 рік може мати катастрофічні наслідки для країни, вважає екс-міністр фінансів України, народний депутат (фракція “УДАР”) Віктор Пинзеник.
Як повідомляє прес-служба депутата, у проголосованому бюджеті навіть “не пахне” балансом. Цей документ, за його оцінкою, містить рекордну за всі часи незалежності незбалансованість, масштаби якої стають критичними. Дефіцит бюджету В.Пинзеник оцінив в 200 млрд грн.
Він назвав складові дисбалансу бюджету: формально зафіксована в “покращеному” варіанті бюджету цифра дефіциту в 70 млрд грн; завищені доходи в сумі мінімум 30 млрд грн.
Депутат також вказав, що закон передбачає збільшення доходів загального фонду з 291,6 до 347,5 млрд грн, або на 56 млрд грн (+20%). Це майже в 20 разів більше приросту, отриманого торік (у 2013 році приріст доходів склав 3 млрд грн, або 1%), констатував В.Пинзеник.
З його слів, частина витрат бюджету взагалі не відображена в таблиці витрат, але вони є в текстовій частині, хоча від цього не перестають бути витратами (20 млрд грн). За підсумками трьох складових сума дефіциту становить 120 млрд грн, порахував В.Пинзеник. До цієї цифри він додав ще один новий “дефіцитний сюрприз” – набрання чинності законів, які протягом багатьох останніх років постійно зупинялися під час прийняття чергового бюджету.
“Вперше в законі про бюджет 2014 ці закони не зупинені. Але кошти на їх виконання (а за оцінками, це ще близько 70 млрд грн) закласти в закон про держбюджет теж “забули”, – констатував депутат.
З його слів, закон має низку інших елементів дисбалансу, які дають підстави оцінити дефіцит в 200 млрд грн.
В.Пинзеник зазначив, що дія прийнятого держбюджету-2014 буде мати катастрофічні наслідки для країни. “Краще взагалі не мати бюджету, ніж мати схвалений сьогодні закон, який не несе нічого доброго країні”, – сказав він.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною
