0 800 307 555
0 800 307 555

Перший український супутник зв'язку буде запущено на орбіту 27 квітня 2014 року


Перший український супутник зв'язку буде запущено на орбіту 27 квітня 2014 року

«Ми виходимо на фінішну пряму щодо створення системи супутникового зв’язку. Супутник «Либідь» розробляється під егідою канадців, але сам супутник збирається в Красноярську в Науково-виробничому об’єднанні прикладної механіки імені академіка Решетньова. Наші фахівці з Національного космічного агентства України брали участь у певному етапі», – повідомив голова ДКАУ Алексєєв.

З його слів, «зараз, по суті справи, закінчено збирання супутника, він поставлений в камеру на термовипробування, потім супутник ставиться на контрольне електричне випробування, після цього він буде відправлений на орбіту. Закінчується виготовлення ракет, тому що він буде пускатися на ракеті «Зеніт» з Байконура. У нас є спільний графік з канадцями та росіянами про те, що попередня дата – це 27 квітня 2014 року- ми повинні здійснити пуск». Також Алексєєв повідомив: «Ми отримали обладнання з Німеччини для системи керування цим апаратом. Все обладнання буде монтуватися в Євпаторії. Три місяці дається на введення в експлуатацію, після цього будемо користуватися своїм супутником зв’язку, який працюватиме на позиції 48 градуси східної довготи».

Як повідомлялося, «Либідь» – перший український геостаціонарний телекомунікаційний супутник, призначений для формування Національної системи супутникового зв’язку України.

Основним підрядником і розробником корисного навантаження є канадська компанія Macdonald, Dettwiler and Associates corporation. Також MDA повинна побудувати наземну допоміжну інфраструктуру на території центру управління польотами в Україні. Контракт був підписаний в 2009 році і його вартість становить 254 млн доларів. Субпідрядником виступає ВАТ «Інформаційні супутникові системи» імені академіка Решетньова, відповідальне за супутникову платформу і конструкцію модуля корисного навантаження. Крім того, ІСС здійснює інтеграцію і випробування, доставку на космодром, бере участь в передпускових роботах, надає послуги з управління на початкових етапах експлуатації та проводить орбітальні випробування платформи. Також ІСС навчає персонал наземного комплексу управління «Либідь».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua