Знайдена найбільш незвичайна зірка у Всесвіті (ФОТО) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Знайдена найбільш незвичайна зірка у Всесвіті (ФОТО)

Технології&Авто
5389
Ультращільна зірка, яка обертається навколо іншої вмираючої зірки, була відкрита астрономами NASA.
Швидкісний об’єкт являє собою різновид нейтронної зірки, званої мілісекундним пульсаром, який летить зі швидкістю 13 тис км/годину або навіть трохи більше.
Нейтронна зірка летить з величезною швидкістю / nasa.gov
Його зоряний компаньйон, якого пульсар поступово знищує своєю надвисокою гравітацією і радіацією, являє собою зірку, яка так сильно притягнута гравітацією пульсара, що відцентрові сили надали їй швидкість обертання в 2,8 млн км/год навколо нейтронної зірки. Зі слів вчених, ця зірка вже приречена, вона вже ніколи не зможе покинути гравітаційне поле пульсара і в кінцевому підсумку буде знищена ним.
Знайдена найбільш незвичайна зірка у Всесвіті (ФОТО)
Виявлена ​​система отримала назву PSR J1311-3430, в ній два об’єкти розділені всього 520 000 км. Це приблизно півтори відстані від Землі до Місяця. За словами фахівців, з усіх раніше відкритих бінарних систем за участю нейтронних зірок ця є найщільнішою, а об’єкти в ній намертво прив’язані один до одного гравітацією.
Відкрити екзотичну систему вдалося завдяки об’єднанню безлічі даних, зібраних телескопом Фермі, працюючим на навколоземній орбіті і розглядає космічний простір в діапазоні гамма-променів. У НАСА говорять, що PSR J1311-3430 – це перший мілісекундний пульсар, виявлений тільки за допомогою гамма-діапазону. У процесі дослідження PSR J1311-3430 були використані деякі нові техніки, які в майбутньому можуть дозволити досліджувати тисячі інших миллисекундних пульсарів в нашому Всесвіті. Крім того, PSR J1311-3430 являє собою крайній випадок еволюції пульсарів, показуючи, наскільки екстремальними подібні системи можуть бути.
Як і інші нейтронні зірки, пульсари можуть формуватися, коли масивні зірки гинуть, а те, що від них залишилося під дією власної графитації стискається і являє собою об’єкт надвисокої щільності, що складається лише з нейтронів. Вчені говорять, що нейтронна зірка за масою практично відповідає нашому Сонцю, але за своїм діаметром має лише 30-40 км. Настільки висока концентрація речовини і велика маса розкручують об’єкт до дуже високої швидкості обертання навколо власної осі. Фактично, нейтронні зірки обертаються на швидкості, яка лише ледь не дотягує для того, щоб відцентрові сили розірвали зірку зсередини.
Знайдена найбільш незвичайна зірка у Всесвіті (ФОТО)
Перші фрагментарні дані про пульсарі західні фахівці почали отримувати ще в 2008 році, але вони були уривчасті. Пізніше вдалося встановити, що сам пульсар робить щомиті 390 обертів навколо власної осі. “Щоб виявити пульсар, нам знадобилося 5000 ЦПУ/днів. Тут обсяги обчислень зростають одночасно з тим, як зростає частота обертання пульсара. Знайдений нами об’єкт має частоту 390 герц, якби нам довелося шукати об’єкт, що обертається на частоті 700 Герц, то це зайняло б на сучасному обладнанні 27000 ЦПУ/днів “, – розповів Хольгер Плетч, фахівець з Інституту гравітаційної фізики ім Макса Планка в Ганновері.
Досліджуючи другий об’єкт в бінарній системі – вмираючу зірку, дослідники встановили, що вона має діаметр менше 88 000 км (менше Юпітера), але за своєю масою вона у вісім разів важча за Юпітер і в 30 разів щільніша нашого Сонця. Також було встановлено, що зараз велика частина випарів речовини цієї зірки виходить не стільки через дії гравітації пульсара, скільки через потоки радіації, які він обрушує на неї.
За матеріалами:
cybersecurity.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас