0 800 307 555
0 800 307 555

Торговельній мережі "Фокстрот" можуть виписати рекордний штраф - на 1 млрд

Казна та Політика
3633
Висунутий торговій мережі “Фокстрот. Техніка для дому” Держспоживінспекцією штраф у розмірі 400 млн грн – не межа, вважає голова спостережної ради групи компаній “Фокстрот” Валерій Маковецький.
“Нам повідомили, що отримано розпорядження зверху виписати мережі штрафи на 1 млрд грн”, – сказав він на прес-конференції в Києві в четвер.
Зі слів Маковецького, для виплати такої суми штрафу доведеться закрити мережу, відповідно, тисячі її співробітників можуть залишитися без роботи.
Як уточнив начальник юридичного відділу торговельної мережі “Фокстрот” Олексій Конашевич, штраф виписаний 13 магазинам на суму по30,8 млн грн. “Коли буде прийнято рішення про його стягнення – через два дні або через два місяці, не відомо”, – сказав він.
Конашевич також зазначив, що відповідно до Закону України “Про захист прав споживачів” внесення скарги не зупиняє виконання рішення органів виконавчої влади. “Це значить, що незалежно від рішення суду нам потрібно буде заплатити, а потім через кілька років після проходження всіх інстанцій ми, можливо, зможемо отримати назад гроші”, – сказав він.
З його слів, це суперечить принципу презумпції невинуватості, не відповідає практиці інших галузей права: наприклад, у митній практиці штраф не стягується доти, поки суд не винесе рішення.
“Ми можемо попросити суд зупинити рішення про стягнення штрафу на час розгляду справи, але суд поступає на свій розсуд, він не зобов’язаний цього робити”, – додав він.
При цьому Конашевич зазначив, що неоднозначність інтерпретації законодавства про захист прав споживачів використовується для накладення санкцій, а не захисту споживачів. Зокрема, з його слів, в пункті 5 постанови Кабінету міністрів № 1599 “Про затвердження опису та правил застосування національного знака відповідності” сказано, що знак відповідності наноситься на виріб та/або на етикетку. “Ми читаємо “або”, вони читають “і”, – сказав Маковецький.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас