На будівельників України чекають нові законодавчі зміни — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На будівельників України чекають нові законодавчі зміни

Нерухомість
945
Конфедерація будівельників України хоче внести зміни до закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” від 17 лютого 2011 року. “Ми хочемо доопрацювати такі положення закону, як зонінг територій, оновити Державні будівельні норми відповідно до європейських стандартів і пайової участі будівельників у розвитку інфраструктури населеного пункту”, – повідомив Delo.UA президент Конфедерації будівельників України (КСУ) Лев Парцхаладзе.
За інформацією Delo.UA, зараз всі пропоновані зміни до закону доопрацьовуються робочою групою, і найближчим часом документ може бути зареєстрований у Верховній Раді.
“Ми ставимо перед собою завдання за рахунок норм закону позбутися корупції на місцях. А для цього необхідна простота прийняття рішень, прозоре законодавство і швидка реалізація будівельних проектів”, – пояснює Парцхаладзе.
Так, за пропозиціями КСУ, завдяки впровадженню зонінгу, центральна частина українського міста буде розбита на окремі квартали і мікрорайони. Крім того, буде визначено щільність та висотність забудови, відсоток зелених насаджень, паркінгів і т.д. Подібна практика прийнята в більшості європейських міст, зокрема в Берліні, Мюнхені та Парижі.
Крім цього, КСУ пропонує внести такі зміни: встановлення стандартної ціни точки приєднання мереж для кожного населеного пункту; спростити механізм прийняття в експлуатацію закінчених об’єктів (рішення про повернення декларації/відмови у видачі сертифіката може бути оскаржено в суді), скасувати процедуру отримання містобудівних умов і обмежень.
Зазначимо, що після набуття чинності закону “Про регулювання містобудівної діяльності” на початку 2011 року Україна протягом трьох років суттєво знизила бюрократичну складову у будівельній галузі. Так, у 2012 році в Україні було видано 110 тис. дозволів на будівництво, а за прогнозом до кінця 2013 року буде видано 125 тис. Для порівняння, у 2011 році було видано 48 тис. дозволів на будівництво, а в 2008 – всього лише 40 тис. “Ми бачимо, що лише за 2012 рік цей показник зріс майже в 2,5 рази – це означає, що закон почав працювати. Як результат, інвестиції в будівництво в I півріччі 2013 збільшилися на 7% (порівняно з аналогічним періодом 2012 року), в експлуатацію було здано 4,5 млн кв. м житла”, – зазначає президент КСУ.
Відповідно до щорічного дослідження Світового банку Doing Business-2014, оприлюдненого наприкінці жовтня, Україна за 2012 рік у цілому піднялася на 28 позицій у рейтингу легкості ведення бізнесу, посівши 112-ту позицію із 189 досліджуваних економік. Найбільш вражаючий успіх Україна продемонструвала в дерегуляції у сфері будівництва: у цьому субрейтингу країна піднялася одразу на 145 позицій – на 41-е місце.
Так, закон “Про регулювання містобудівної діяльності “зокрема дозволив скоротити терміни проходження дозвільних процедур в Україні у будівництві до 65 з 375 днів, кількість таких процедур – до 5 з 20 раніше. Крім того, витрати у вигляді пайових внесків забудовників на розвиток транспортної та інженерної інфраструктури скорочені до 246,36 тис. грн (з 1,2626 млн грн раніше).
На будівельників України чекають нові законодавчі зміни
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас