2799
Розпорядження українського уряду про зупинку євроінтеграції оскаржили в суді
— Казна та Політика
До Окружного адміністративного суду м. Києва направлено позов про визнання протиправним та скасування розпорядження Кабінету міністрів України № 905-р від 21 листопада, за яким був зупинений процес європейської інтеграції України. Про це повідомив директор юридичної компанії Lions Litigate Станіслав Батрин.
У документі заявлені наступні вимоги:
1 . Визнати протиправним та скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України № 905-р від 21 листопада 2013
2 . Визнати відсутність компетенції Кабінету Міністрів України в частині прийняття рішення про призупинення процесу підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їх державами – членами, з іншого боку, і дію рішення Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2013 р. “Про підготовку до підписання проекту Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом та його державами – членами, з іншого боку”, – станом на момент прийняття розпорядження № 905-р від 21 листопада 2013 р.
“Не викликає сумнівів те, що уряд порушив ст. 19 Конституції і перевищив свої повноваження. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 № 905-р . суперечить актам Президента України та Законам України. Згідно ч. 1 ст. 50 Закону України “Про Кабінет Міністрів України”, уряд видає постанови і розпорядження на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України. Відповідно до ст .11 Закону України “Про основи внутрішньої і зовнішньої політики”, основними принципами зовнішньої політики держави визначено забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного, правового простору з метою набуття членства в Європейському Союзі. Надалі, конкретні вказівки уряду з інтеграції були надані в Указі Президента України № 127/2013 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 березня 2013 “Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України”, – зазначив С.Батрін.
“Отже якщо попередні акти парламенту і Президента не є скасованими, вони обов’язкові до виконання урядом, – проте уряд їх проігнорував. Звертаємо також увагу на те, що згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 № 905-р прийнято рішення не щодо тих чи інших способів виконання процесу, його форми, а саме про призупинення процесу як такого. Уряд взагалі не може припиняти процес, без відповідного рішення парламенту чи президента. Тобто уряд взяв на себе неналежні функції”, – додав експерт.
За матеріалами: УНН
Поділитися новиною