754
НБУ пообіцяв "профіцитний платіжний баланс України"
— Казна та Політика
Голова НБУ Ігор Соркін обіцяє профіцитний платіжний баланс України і в 2014 році за рахунок чистого припливу капіталу за фінансовим рахунком. При цьому, за підсумками дев’яти місяців 2013 профіцит платіжного балансу був позитивний на рівні $1,5 млрд. З його слів, локомотивом українського експорту виступає продукція АПК.
Загальний обсяг платежів за борговими зобов’язаннями держави в іноземній валюті, у тому числі перед МВФ, в поточному році вже перевищив $10 млрд, повідомляє Ігор Соркін.
12 листопада Україна провела останній платіж Фонду в 2013 році на суму $358 млн: загальна сума виплат МВФ в 2013 році становить $5,6 млрд.
За його даними, спостерігається значне зменшення чистого попиту на інвалюту: за безготівковими операціями – в 9,6 рази і 2,4 рази відповідно, а за операціями з готівкою – більш ніж у 3 рази. Ігор Соркін зазначив, що ринок знаходиться під впливом сезонних факторів. Водночас, порівняно з листопадом 2012 і 2011 років, стан валютного ринку набагато сприятливіший, повідомив він.
“За операціями з безготівковою валютою домінує її пропозиція. Чистий попит на готівкову валюту зменшився порівняноз відповідним періодом минулого року більш ніж у 7 разів. За таких умов участь Нацбанку в роботі валютного міжбанку залишається мінімальною і не перевищує 0,8% загального обсягу операцій”, – резюмував він.
Ігор Соркін також запевняє у низькій інфляції до кінця поточного року, а також підставах очікувати помірної інфляції в 2014 році. “Це високий урожай плодоовочевої продукції і зерна, помірні темпи зростання споживчого попиту”, – сказав він. Як повідомлялося, за підсумками десяти місяців дефляція в Україні становить 0,2%, але в жовтні зростання споживчих цін зафіксовано на рівні 0,4%.
За його даними, завдяки підтримці НБУ рівень ліквідності був на третину вищий, ніж минулого року. Споживчі кредити населенню з початку року зросли на 11 млрд грн. Темпи приросту кредитування юросіб значно вищі, ніж кредитування населення (8% проти 3,5%).
“З початку 2009 року обсяг споживчого кредитування в національній валюті збільшився на 36 млрд грн. За цей же час погашено споживчих кредитів в іноземній валюті на 91 млрд грн”, – зазначив І.Соркін.
Голова НБУ також повідомив, що за десять місяців загальний обсяг кредитів бізнесу і населенню за даними балансів банків збільшився на 56 млрд грн., або на 7,2%. 76% кредитів направляється в реальний сектор економіки. Відсоткові ставки за гривневими кредитами юридичним особам з початку року знизилися на 2,4% – до 14,3%.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною