617
Економісти: план Китаю вселяє оптимізм
— Світ
План економічних реформ, опублікований після третього пленуму ЦК Комуністичної партії Китаю 18-го скликання, був оптимістично сприйнятий економісти.
На думку економістів Goldman Sachs вважають, що Китай, опублікувавши таку амбітну програму, показав прагнення до реформ, пише The New York Times.
У Capital Economics зазначають, що оптимістично налаштовані щодо перспективи економіки Китаю в довгостроковому періоді.
На думку китайських економістів, у разі успіху цих реформ Китай забезпечить стійке зростання протягом 10-20 років.
“Якщо в наступні 5-8 років у нас будуть важливі прориви у перетворенні моделі та реформах, то у нас буде ще 10-20 років стійкого зростання. Якщо перетворення моделі та реформи не досягнуть мети, то у нас зростуть економічні та соціальні ризики, які можуть стати найбільшою перешкодою для нашого розвитку”, – сказав член Всекитайського комітету Народної політичної консультативної ради Китаю, виконавчий директор Китайського інституту розвитку та реформування Чі Фулінь.
План містить 60 пунктів, серед яких більш активна модернізація фінансового сектору, створення системи страхування депозитів, лібералізація створення банків та залучення фінансування для компаній, перехід до ринкових методів формування тарифів.
Крім цього, збільшується розмір дивідендів для державних компаній. Хоча влада Китаю заявила про збільшення ролі бізнесу в економіці, вирішальну роль і надалі відіграватиме держава.
З важливих змін також варто відзначити пом’якшення вимог при проведенні первинного розміщення акцій.
Але однією з найголовніших змін є земельна реформа. Традиційно у власності фермерів землі практично немає, вона належить державі. Тепер фермери зможуть використовувати землю в якості застави при залученні фінансування. Це має поліпшити ситуацію в секторі і залучити додаткові інвестиції.
Трохи зміниться і демографічна політика. Тепер без фінансових санкцій в сім’ї може з’явитися друга дитина в тому випадку, якщо один з батьків був єдиною дитиною.
За деякими даними, правильні дії уряду дозволять вивільнити до 2020 р. споживчий попит населення чисельністю 1,4 млрд осіб, що дасть фундаментальну основу для зростання економіки.
У III кварталі в річному вираженні ВВП Китаю зріс на 7,8%, що збільшує шанси на досягнення темпів зростання на рівні 7,5% в цілому по року. Деякі економісти вважають, що зараз темпи зростання недостатні для розвитку величезної економіки з населенням в 1,3 млрд людей.
Експерти вважають, що досягти двозначних темпів зростання зараз буде неможливо при існуючій структурі, а головною метою є досягнення збалансованого і стійкого зростання в межах 7-8%.
За матеріалами: Вєсті Економіка
Поділитися новиною