Експерти прогнозують зниження врожаю в Україні на 30% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти прогнозують зниження врожаю в Україні на 30%

Аграрний ринок
1078
Зниження врожайності, погіршення якості зерна та мільярдні збитки сільгоспвиробників – такі наслідки прогнозують експерти у разі практичного впровадження погоджень на ввезення кожної окремої партії засобів захисту рослин та здійснення аналітичних досліджень кожної партії засобів захисту рослин.
Експерти відзначають, що термін отримання погодження на кожну окрему партію ЗЗР, за найоптимістичнішими прогнозами, становить 40 днів.
“До того ж, у разі отримання помилкових результатів лабораторних досліджень заявник не має іншого легального виходу, ніж оскаржити такі результати в суді, що зажадає набагато більше часу, ніж 40 днів, і додаткових витрат. Разом з тим слід зазначити, що сезон внесення препаратів захисту рослин становить 90 днів на рік. Внаслідок затримок з митним оформленням буде мати місце несвоєчасне забезпечення сільського господарства високоякісним ЗЗР в пік посівної кампанії і поставить її під загрозу”, – зазначив генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Володимир Лапа.
За оцінками фахівців, за таких умов втрати врожаю можуть скласти близько 30% від загального обсягу за рахунок недоотримання високоякісних ЗЗР і отже порушення технології виробництва.
При цьому, за словами фахівців, якщо говорити про, наприклад, зернові культури, урожай яких оцінюється на рівні 58-59 млн. тонн, з яких експорт планується приблизно 28-29 млн. тонн, то втрата 30% повністю зруйнує український експорт зернових, а прямі збитки для держави складуть майже 4 млрд. дол. США. Крім того, експерти ставлять під сумнів якість зібраного врожаю.
“Враховуючи те, що узгодження на ввезення кожної окремої партії засобів захисту рослин заблокує їх легальний імпорт, то зібране зерно буде оброблено тими ЗЗР, які можна буде знайти на ринку, а це в основному буде фальсифікована продукція і низькопробні генерики”, – зазначив генеральний директор УКАБ.
У головному профільному об’єднанні висловили сподівання, що законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру” № 2436 від 27 червня 2013, яким пропонується виключення статей 16-1 та 16-2 Закону України “Про захист рослин” № 3042-VI від 17 лютого 2011, буде прийнято найближчим часом і це проблемне питання буде вирішено.
Відзначимо, в 2010-2012 роках було використано 55-65 тис. тонн ЗЗР, у тому числі 28-30 тис. гербіцидів. За оцінками аналітиків, частка ЗЗР вітчизняного виробництва на ринку становить не більше 5%. Внутрішнє виробництво подібних засобів часто не відповідає потребам господарств ні за асортиментом, ні за якістю продукції, тому попит на ЗЗР переважно задовольнявся за рахунок імпортної продукції. Про це свідчать показники постійного зростання обсягів імпорту ЗЗР протягом 2009-2012 років, які в минулому році склали близько 750 млн. дол. США в грошовому вираженні і 90,8 тис. т. у фізичному вираженні.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас