У Донецькій області побудують новий біогазовий завод — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Донецькій області побудують новий біогазовий завод

Особисті фінанси
1215
Компанія “Екопрод” почала будівництво біогазового заводу в районі Волноваха Донецької області. Фінансується будівництво заводу за рахунок кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку в розмірі 4,2 млн євро. Технологічний проект розробила німецька інженерна фірма CarboCycle Ingenieurbüro.
“З безлічі варіантів утилізації відходів сільгоспвиробництва ми вибрали, на наш погляд, найбільш оптимальний – отримання електроенергії з біогазу. Відновлюваним джерелом енергії на нашому заводі стануть солома та пожнивні залишки, лушпиння соняшнику, відходи від очищення насіння, вторинна сировина олійного цеху і навіть гній на фермах – всього 40 тис. тонн на рік”, – розповів голова компанії “Екопрод” Іван Мельник на VI Міжнародному інвестиційному саміті “Сталий розвиток: енергоефективність, ресурсозбереження, екобезпека”. Зібрання проходило в Донецьку 17-18 жовтня.
Завод у Волновасі буде робити як біометан, як стиснений у балонах, так і очищений, придатний до постачання в газотранспортну систему. Очікується, що виробництво газу на заводі складе 6 млн. куб м, що дасть можливість виробляти 10 тис. МВт електроенергії. Крім того, переробка фуражного зерна дасть 3500 тонн дріжджів і 1500 тонн біоетанолу.
“У біогазового заводу не буде жодного кілограма відходів. Навіть біомаса, що перебродила, стане цінним біодобривом, до складу якого входять азот, калій, фосфор і мікроелементи”, – додав Іван Мельник.
Крім того, біогазовий завод у Волновасі може стати першим в Україні, який буде відпускати електроенергію в енергоринок. Причини, чому бізнес поки не прагне активно інвестувати у відновлювані джерела енергії, на думку глави “Екопроду”, криються в недосконалості українського законодавства. “Навіть поняття “біомаса” прописано розпливчасто і некоректно. Під ним не мається на увазі цілий ряд вторинних ресурсів, які можуть бути перероблені, а це затягує дозвільний процес”, – каже Мельник. Крім того, часто нездійсненною є вимога про 50% частки вітчизняного обладнання на виробництві, адже такого в Україні просто немає. “Вартість” зеленого тарифу” для електроенергії з біогазу і біомаси в Україні найнижча в Європі – 12 євроцентів за 1 кВ/год, тоді як, наприклад, у Німеччині – 28 євроцентів. Це ще це одна з причин повільного зростання кількості біогазових установок в Україні”, – резюмує Іван Мельник.
“Екопрод” – аграрне об’єднання, яке управляє 30 тис. га землі в декількох районах Донецької області. Займається рослинництвом, тваринництвом, птахівництвом. Є великим постачальником зерна, молока, м’яса.
Нагадаємо, 17 і 18 жовтня в Донецьку пройшов VI Міжнародний інвестиційний саміт на тему “Сталий розвиток: енергоефективність, ресурсозбереження, екобезпека”. Партнерами саміту виступили компанії групи Рината Ахметова: СКМ, ДТЕК і “Метінвест”.
У рамках саміту було підписано меморандум про співробітництво з питань соціально-економічного розвитку між ДТЕК та Донецькою областю. “ДТЕК зацікавлений у сталому розвитку свого бізнесу, тому допомагає розвиватися містам, де живуть наші співробітники і їхні сім’ї. У 2013 році ДТЕК направить близько 30 млн грн. на реалізацію соціальних проектів у Донецькій області – це більше, ніж за попередні 6 років. За цей час ДТЕК вже реалізував низку проектів у сфері енергоефективності, допоміг створити агентства місцевого розвитку, реконструював лікарню в Курахово і допоміг закупити обладнання, відремонтував басейн у Кіровському, запустив проект телемедицини та багато іншого” , – зазначив Максим Тимченко, генеральний директор ДТЕК.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас