4485
Україну чекає втрата робочих місць, зростання цін і падіння рівня життя - Медведчук
— Казна та Політика
На думку лідера Громадського руху “Український вибір” Віктора Медведчука, процес виходу України на європейський ринок буде дуже складним і супроводжуватиметься економічними і соціальними проблемами, які будуть позначатися на долях простих людей. Про це політик написав у своєму блозі, повідомляє УНН.
“Неймовірно, але факт: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України визнало, що асоціація з ЄС негативно позначиться на темпах економічного зростання країни. За даними міністерства, за перші два роки ВВП України недорахується 0,11% зростання, у наступні три – 0,13%.
А ось Інститут економіки та прогнозування НАНУ у своїх оцінках не настільки оптимістичний: у перші два роки після підписання угоди темпи зростання ВВП сповільняться на 1,28%, а протягом трьох-п’яти років падіння може скласти 0,94-1,22 % ВВП.
Особливо постраждають машинобудування і хімічна промисловість.
Водночас зниження мит на експорт дозволить Україні наростити обсяги поставок своїх товарів на 2-3%. На думку МЕРТ, в перший рік дії ЗВТ обсяг виробництва харчових продуктів, напоїв і сигарет збільшиться на 0,16%, а в наступні десять років – на 0,45%. Кількість операцій в секторі нерухомості зросте на 0,22% і 0,23% відповідно.
Мені здається, що в МЕРТ сидять оптимісти, які орієнтуються тільки на формальні характеристики процесу.
Наприклад, говорячи про зниження виробництва в машинобудуванні, Мінекономрозвитку явно виходить з заміщення української продукції дешевою імпортною. А от про те, що це може призвести до ліквідації цілих галузей вітчизняної промисловості – авіабудування, ракетно-космічного машинобудування, суднобудування, – ні слова.
Занадто оптимістично розраховує МЕРТ на значне зростання експорту в ЄС харчових продуктів – так, мита нам знизять, а квоти збільшать (що це за “вільна торгівля” з квотами?). І найголовніше – у торгівлі з ЄС існують ще нетарифні обмеження, саме вони і є найістотнішими. Так, українські кондитери отримали хороші квоти, але це не гарантує, що в нашій карамелі (як до цього в соняшниковій олії) не знайдуть діоксин. Процес виходу на європейський ринок буде дуже складний і дорогий – адже всі українські санітарні норми визнані застарілими і необхідно буде отримати нові, європейські сертифікати.
Втім, євроінтегратори, нарешті, визнали очевидне: ніякого економічного розквіту з підписанням Угоди про асоціацію з ЄС не буде. А те, що зростання безробіття і падіння життєвого рівня відбудеться у вже “європейській” Україні, мене чомусь зовсім не радує”, – написав В.Медведчук.
За матеріалами: УНН
Поділитися новиною