962
Банки завжди із задоволенням і швидко видадуть гроші за високою ціною - банкір
— Кредит&Депозит
Спрощення порядку реєстрації збільшення капіталу при конвертації субординованого боргу до статутного фонду могло б сприяти зростанню кредитування та посилення гривні. Таку думку висловив голова наглядової ради Platinum Bank Юрій Блащук під час круглого столу.
«У багатьох банках є субординований борг, часто в іноземній валюті, який з ряду причин не повністю включається до регулятивного капіталу банку. Одним із шляхів вирішення є конвертація субборгу до статутного фонду, природно за згодою інвестора. Щоб стимулювати банки до такого кроку, можна порекомендувати НБУ розглянути можливість спрощення порядку реєстрації збільшення капіталу в такому випадку, беручи до уваги, що певний попередній контроль НБУ вже був проведений при реєстрації кредиту», – уточнив банкір.
Аналізуючи причини високої вартості кредитних ресурсів на українському ринку, Блащук звернув увагу на проблеми в роботі судової системи, а також брак якісних позичальників, які могли б за європейськими цінами отримувати кредити. «Банкір завжди з задоволенням і швидко видасть гроші за високою ціною, але за низькою ціною він буде дуже довго думати, чи можна довірити ці гроші цій людині, щоб вона правильно ними розпорядилася», – зазначив голова наглядової ради Platinum Bank.
При цьому виконавчий директор НАБУ, голова правління «Укргазбанку» Сергій Мамедов вказав і на неякісну роботу виконавчої служби, через яку ускладнюється процес реалізації заставного майна, а банки недоотримують належні кошти.
«Це дуже болюча проблема. Я сумніваюся, що, наприклад, у Польщі, через державну виконавчу службу можна продавати заставне майно в обхід закону… Я можу реальні факти привести, коли крани, які були в заставі, розписали на запчастини і продали, хоча був арешт в реєстрі. Поки це буде, кожен банкір при видачі кредиту буде думати про те, як він буде забирати заставу. Якщо цю проблему вирішити, то процентні ставки також підуть вниз», – підкреслив Мамедов.
Нагадаємо, що за 9 місяців поточного року загальний кредитний портфель банківської системи України збільшився лише на 6,1%, юросіб – на 7,1%. «Якщо ми хочемо мати позитивні темпи ВВП, кредити у нас повинні рости більш ніж на 10%», – констатував ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною