3075
Українські інтернет-магазини створять чорний список покупців
— Особисті фінанси
В Україні збираються створити загальний чорний список недобросовісних покупців інтернет-магазинів. Йдеться про людей, які замовляють товар післяплатою (оплата товару і доставки покупцем при отриманні посилки на пошті), а потім не забирають його. «У мене інтернет-магазин, і часто трапляється, що клієнти не забирають посилки, а я втрачаю гроші на доставці. Покарати таких клієнтів не можна. Тому я почав говорити їм, що існує загальна база всіх інтернет-магазинів і якщо вони не відшкодують збитки за доставку, то їх внесуть до списку і вони більше не зможуть замовляти товари по інтернету. Після цього люди стали забирати посилки. І я подумав насправді створити таку базу недобросовісних клієнтів», – говорить нам автор ідеї Микола Мирончук.
Клієнти-обманщики
Виявилося, що в багатьох інтернет-магазинах вже є свої локальні чорні списки. «Ми надихнулися ідеєю загальної бази, але боюся, це неможливо, тому що, за законом, заборонено збирати персональні дані клієнтів в базу», – сказав нам власник інтернет-магазину з продажу аксесуарів Олег Пластовец. За його словами, чорний список на його фірмі існує вже близько року: «Там всього 10 чоловік. У нього потрапляють або ті, хто пару раз не забрав товар, або ті, хто зробив це один раз, але покупка була на велику суму – від 2500 грн», – каже Пластовец. За його словами, якщо товар лежить на складі служби доставки більше п’яти днів, компанії доводиться платити за це: «А якщо в результаті вони відсилають його назад, то наш збиток становить близько 400 грн».
У чорний список потрапляють і клієнти-обманщики: «Людина на пошті розпаковує товар і дивиться його. Непомітно підміняє замовлену річ на свою стару і відправляє назад під приводом, що йому щось не підійшло. У нас був випадок, коли клієнт замовив окуляри за 1300 грн, а назад надіслав китайську підробку гривень за 50. Природно, з такими людьми ми не хочемо більше мати справу, і якщо надходить наступне замовлення, скасовуємо його», – пояснює Олег. До речі, українцям, які один раз проштрафилися, і не забрали товар з поважної причини, хвилюватися не варто. Коли ви зробите замовлення наступного разу, вам зателефонують з Інтернет-магазину та запитають, чому так сталося. «Якщо клієнт виявляється адекватним і каже, що захворів або був у відрядженні, чи трапилося щось ще, ми будемо з ним працювати», – продовжує Пластовец.
Загальна база для магазинів мережі
Глава правління Всеукраїнського об’єднання підприємців «Нова формація» В’ячеслав Кредісов підтверджує: чорні списки серед підприємців входять в моду. «Є чорні списки клієнтів банків, таксі, ось тепер інтернет-магазинів. Вони просто намагаються захистити себе», – говорить Кредісов. За словами юриста Василя Мірошниченка, створення спільного чорного списку клієнтів для всіх інтернет-магазинів можливе, але для цього потрібен документальний доказ недобросовісності клієнта: «У тому, що люди не забирають свої посилки, немає порушення – люди протягом 14 днів можуть повернути товар, якщо він їм не сподобався. Якщо ж є якісь вагомі причини вважати клієнта недобросовісним (як у випадку з підміною товару) і при цьому є письмовий договір з підписом, то таку людину в загальну базу заносити можна», – вважає Мірошниченко.
Тамара Балаєва
За матеріалами: Вісті
Поділитися новиною
