Українські страховики знайшли метод не платити за ОСАЦВ - ЗМІ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українські страховики знайшли метод не платити за ОСАЦВ - ЗМІ

Особисті фінанси
2331
Страховка ОСАГО (автоцивілка, обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспорту) як правило не викликала особливого занепокоєння українців, які часто купували найбільш дешеві поліси. Тим не менш, недавній суд показав, що страхові компанії можуть вимагати компенсації від самих винуватців ДТП.
Тим не менше, суд з потерпілим – ще не найстрашніше, що може трапитися з винним в аварії водієм, який придбав автоцивілку.
Через те, що безліч автолюбителів не вивчає страхові договори, вони не в курсі, що за порушення угод, СК ще може зажадати від винуватця аварій повернути те, що страхова виплатила потерпілій стороні. Це позначають терміном “регрес” – спочатку компанія компенсує втрати потерпілої сторони, а після вивчення обставин аварії – вимагає від винуватця виплатити всю витрачену суму.
Серед найбільш “популярних” лазівок для страховиків – несвоєчасне інформування. Згідно з новими правилами, власники полісів повинні повідомляти про ДТП письмово протягом трьох днів з моменту ДТП, тоді як раніше можна було зробити це по телефону. У випадку лише дзвінка, СК мають формальне право подавати регрес.
Крім того, важливо, щоб категорія транспорту в правах і в ДТП збігалася. СК також можуть пред’явити винуватцю ДТП претензії, якщо він керував авто у стані сп’яніння, під впливом гальмуючих реакцію наркотичних чи лікарських засобів – або ж відмовився від огляду на такий стан.
Також компанії можуть подати регрес у разі проблем технічного стану автомобіля.
“Випадків регресних стягнень з водіїв дійсно стало помітно більше. Компанії побачили можливість скоротити свої витрати на виплати і почали ними користуватися, – пояснив виданню юрист юрфірми Можаєв і Партнери Костянтин Цуперяк.
За його словами, суми стягнень з автолюбителів коливаються від 3 тис. грн до 50 тис. грн. Як правило, претензії страховиків обгрунтовані, і водіям складно уникнути виплат. “Максимум, що вдається зробити, це оскаржити суму збитку або затягти стягнення”, – резюмує він.
Крім вищесказаного звернемо увагу на той факт, що українська влада давно виявляє інтерес до реформування ОСАЦВ. Так, наприкінці червня поточного року Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) пропонувала підвищити ліміти відповідальності за нанесення шкоди життю та здоров’ю потерпілих у ДТП з нинішніх 100 тис. грн до 3 млн грн.
За матеріалами:
Вісті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас