Громадяни України переплачують за імпортні ліки близько 1 млрд грн, - нардеп
— Особисті фінанси
394
Громадяни України переплачують за імпортні ліки близько 1 млрд грн. Про це заявив народний депутат від фракції “Батьківщина”, член тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування діяльності Міністерства охорони здоров’я України Павло Петренко.
“Причина завищення цін – це те, що простий українець платить за корупцію під час, в тому числі, завезення цих ліків в Україну. Підраховано, що близько 1 млрд грн українці переплачують за цими топовими препаратами. Що відбувається насправді – Держлікслужба займається перевіркою контролю якості, у відповідності з міжнародними конвенціями, але МОЗ сьогодні робить теж паралельну реєстрацію цих медпрепаратів, яка створює основну корупційну складову. Тому що для того, щоб зареєструвати в Україні якийсь препарат, потрібно більше року, щоб пройти всі так звані необхідні перевірки з боку МОЗ. За неофіційною інформацією – це чималенькі гроші, які платять фармацевтичні компанії, а потім перекладають ці витрати на простого українця”, – заявив Петренко.
За матеріалами: 5 канал
Поділитися новиною
