Нова мода: Кабмін буде закривати векселями борги по різниці тарифів на гарячу воду та теплоенергію — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нова мода: Кабмін буде закривати векселями борги по різниці тарифів на гарячу воду та теплоенергію

Казна та Політика
977
Казначейські векселі випускаються для реструктуризації бюджетної заборгованості на 1 січня 2013 року, в тому числі з різниці в тарифах на теплову енергію та водопостачання, і підтвердженого відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) на суму понад 500 тис. грн. Відповідну постанову Кабінету міністрів № 683 від 21 серпня опубліковано в газеті “Урядовий кур’єр” у суботу.
Згідно з нею, відшкодування ПДВ не здійснюється у разі кримінального провадження стосовно платника податків за ухилення від сплати такого податку або проведення адміністративного оскарження платником податків в органах доходів і зборів вищого рівня до остаточного вирішення справи по суті.
Казначейські векселі можуть використовуватися для погашення кредиторської заборгованості за згодою відповідних кредиторів, продажу юрособам або здійснення операцій обліку в банках, застави з метою забезпечення зобов’язань, а також сплати узгодженого зобов’язання перед бюджетом після терміну погашення векселя.
Уряд також рекомендував Національному банку визначити механізм здійснення операцій з рефінансування банків під забезпечення фінансових казначейських векселів та операцій банків з ними.
Постанова передбачає, що Міністерство доходів і зборів подасть Міністерству фінансів до 23 вересня для визначення обсягів випусків векселів інформацію про результати інвентаризації підтверджених і непідтверджених сум відшкодування ПДВ на 1 серпня, а також прогнозної суми відшкодування ПДВ до 1 листопада 2013 року.
Після встановлення Кабміном граничної суми випуску казначейських векселів Міндоходів, яке паралельно проводитиме роз’яснювальну роботу з платниками податків про можливість такого способу відшкодування ПДВ, повинно сформувати перший реєстр для видачі векселів у п’ятиденний термін. Згодом щомісяця до 10 числа він може поповнюватися за рахунок нових зазначених вище сум.
У разі боргу по різниці тарифів векселями буде оформлятися заборгованість на суму понад 10 тис. грн, а їх одержувачі зобов’язані будуть направляти векселі на оплату спожитого природного газу і для застави за кредитами для погашення заборгованості за спожиті енергоресурси.
Казначейський вексель є простим векселем, не підлягає авалюванню і складається у документарній формі як електронний документ з використанням електронних цифрових підписів. При цьому сума розбивається на п’ять рівних частин, на кожну з яких видається вексель з погашенням через один, два, три, чотири і п’ять років. Одержувач векселя може просити оформити його номіналом, меншим 1 млн грн.
Адміністратором системи електронного обігу казначейських векселів виступає “дочка” підконтрольного Нацбанку Розрахункового центру (РЦ), а сам РЦ забезпечує грошові розрахунки за векселями.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас