Тотальна приватизація може обійти найбільш проблемну країну ЄС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Тотальна приватизація може обійти найбільш проблемну країну ЄС

Світ
837
Можливо, Кіпру доведеться лише частково приватизувати державні підприємства для виконання однієї з умов міжнародної програми допомоги.
Про це заявив президент країни Нікос Анастасіадес.
Як зазначає Reuters, угода про фінансову допомогу у розмірі 10 млрд євро, укладена Кіпром з Євросоюзом (ЄС) і Міжнародним валютним фондом у цьому році, передбачає продаж деяких державних активів.
За словами президента Кіпру, влада країни може перетворити державні підприємства на акціонерні компанії і знайти стратегічних інвесторів, при цьому держава збереже за собою контрольний пакет акцій.
“Частина акціонерного капіталу може бути спрямована стратегічному інвестору без повного виходу держави з напівдержавних корпорацій”, – заявив Анастасіадес.
Варто також звернути увагу, що 9 вересня Кіпр найняв PricewaterhouseCoopers для перевірки приватизаційної стратегії державних компаній.
Міжнародні кредитори визначили телекомунікаційну компанію Cyta, головного оператора електроенергетичного ринку, і комерційні морські порти як потенційні цілі для приватизації, яка може принести близько 1,4 млрд євро. Поки не ясно, чи передбачається повна приватизація цих компаній. Вони відомі як напівдержавні корпорації, незважаючи на те, що повністю належать державі.
Крім вищесказаного нагадаємо, міністри фінансів країн єврозони (Єврогрупа) на нараді, яке тривало в ніч 25 березня ухвалили рішення виділити Кіпру стабілізаційний позику на суму 10 млрд євро. Рішення про надання грошей Кіпру було схвалено 17 міністрами фінансів, що входять до Єврогрупи, і Трійкою міжнародних кредиторів.
Умовою надання кредитів стали реструктуризація і скорочення активів найбільшого банку країни – Bank of Cyprus, а також закриття другої за величиною кредитної організації острова – Cyprus Popular Bank (Laiki). Частину витрат на порятунок банків було отримано за рахунок списання частини великих вкладів.
Зазначимо, що економіка Кіпру опинилася на межі краху після вимоги Єврогрупи ввести податок на депозити. Тепер державі зі свого боку треба шукати близько 13 млрд євро.
Раніше також повідомлялося, що кіпрський парламент закликав президента звернутися до Єврокомісії з проханням про включення держави до списку найбідніших держав ЄС. Підкреслимо, що включення в перелік бідних країн дасть Нікосії можливість претендувати на надання допомоги з більшого числа фондів Євросоюзу.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас