У США створюють "зелений банк" із статутним капіталом 1 млрд доларів для розвитку екологічно чистої енергетики — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У США створюють "зелений банк" із статутним капіталом 1 млрд доларів для розвитку екологічно чистої енергетики

278
Губернатор американського штату Нью-Йорк Ендрю Куомо оголосив у вівторок про заснування банку із статутним капіталом у розмірі 1 млрд доларів, який буде спеціалізуватися на кредитуванні проектів з розробки екологічно чистих джерел енергії.
“Ми плануємо використовувати кошти платників податків для залучення приватних інвестицій до розвитку нового сектора “зеленої” енергетики, який допоможе зробити наш штат більш екологічно чистим і створити робочі місця”, – заявив журналістам Куомо. За його словами, за допомогою нового банку “штат зможе задіяти обмежені ресурси для залучення коштів в життєво важливі сектори економіки”.
Новий фінансовий інститут отримав назву “Грін бенк” (The Green Bank – “зелений банк”), керувати ним буде управління штату Нью-Йорк, що спеціалізується на дослідженнях і розробках в області енергетики.
За словами Куомо, для створення банку, зокрема, планується використовувати кошти, які були зібрані в якості відрахувань з комунальних платежів. Він розраховує, що в найближчі 10 років капітал “Грін бенк” збільшиться до 8 млрд доларів.
Як відзначають аналітики, в даний час в США інтерес до проектів з розвитку екологічно чистої енергетики із залученням державних коштів дещо знизився. Це пов’язано, зокрема, з гучним скандалом, який розгорівся в 2011 році у зв’язку з банкрутством компанії “Соліндра”, штаб-квартира якої знаходилася в американському місті Фримонт (штат Каліфорнія). “Соліндра” отримала під урядові гарантії кредити на 535 млн доларів для виробництва сонячних батарей. Гроші платників податків, як з’ясувалося, були витрачені даремно, а республіканська опозиція в Конгресі спробувала зробити цю історію символом неефективної енергетичної політики нинішньої адміністрації.
За матеріалами:
ІТАР-ТАСС
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас