В українських аптеках 5% ліків - підробка — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В українських аптеках 5% ліків - підробка

Кримінал
391
Про це повідомив народний депутат від партії БЮТ, член тимчасової комісії з розслідування діяльності Міністерства охорони здоров’я України Павло Петренко. За його словами, тільки за минулий рік через вживання підробок або неправильне лікування препарати вбили сорок співвітчизників.
Однак у Міністерстві бачать проблему не в фальсифікат, а у відсутності культури застосуванні медикаментів. «Як ми застосовуємо препарат – колосальний обсяг фактів самолікування призвів до сверхколосального перекосу захворюваності та споживання ліків», – зазначив радник міністра охорони здоров’я Віктор Чумак.
У той же час в тимчасовій слідчій комісії Верховної Ради з розслідування діяльності МОЗ стверджують, що в законодавстві залишаються лазівки, через які навіть вилучені препарати можуть повернутися на ринок.
Зараз в Україні обігом ліків займаються дві служби: Міністерство охорони здоров’я реєструє, а Держлікслужба – надає сертифікати. «Виходить перезавантаження, коли 2 різних органи займаються видачею. Одні видають сертифікат, другі – реєстраційні посвідчення. Вона абсолютно не європейська. Тому що в Європі цими функціями займається один орган. У Європі саме після створення єдиного регулятора вдалося не тільки зменшити кількість підробок на ринку, але і стабілізувати ціни на препарати», – зазначив Петренко.
За матеріалами:
ТСН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас