"Газпрому" знадобиться 50-60 млрд дол., щоб поставляти газ у Китай — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Газпрому" знадобиться 50-60 млрд дол., щоб поставляти газ у Китай

Енергетика
824
“Газпрому” знадобиться 50-60 млрд дол. на будівництво інфраструктури для постачань газу в Китай, який, швидше за все, захоче його фінансувати. Про це повідомило агентство Fitch.
“Для того щоб поставляти в Китай 38 млрд куб. м щорічно на першому етапі, витрати на розробку родовищ і будівництво трубопроводу складуть від 50 до 60 млрд дол. за чотири роки”, – зазначає рейтингове агентство.
Fitch додає, що ця сума приблизно відповідає поточним інвестиційним витратам “Газпрому” за півтора роки. “Ми думаємо, що Китай захоче взяти участь у фінансуванні будівництва – можливо, через передоплату або через довгострокове кредитування поставок на привабливих умовах”, – пише агентство.
Щоб східносибірський газ перетнув російсько-китайський кордон, потрібно побудувати газопровід “Сила Сибіру” (за розрахунками “Газпрому”, він коштує 770 млрд руб., або 23,28 млрд дол.) і освоїти Чаяндінське родовище (ще 430 млрд руб., або 13 млрд дол.).
Нагадаємо, минулого тижня “Газпром” і китайська держкомпанія CNPC оголосили про укладення юридично зобов’язуючого документа, що визначає всі основні умови поставок, крім формули ціни.
Угоди CNPC з “Газпромом” і “Новатеком” є підтвердженням наміру Китаю прямо інвестувати в російську газову індустрію, повідомляє Fitch. CNPC в рамках угоди з “Новатеком” буде брати участь у залученні фінансування для проекту “Ямал СПГ”.
“Все це є ще одним індикатором того, що Росія, швидше за все, послабить експортну монополію “Газпрому”, дозволивши незалежним виробникам продавати газ безпосередньо покупцям, хоча ми очікуємо, що “Газпром” збереже монополію на поставки газу по трубопроводах в Європу”, пише агентство.
Джерело, знайоме з підготовкою поправок до законодавства про лібералізацію експорту газу, сказало Reuters у вівторок, що розглядаються дві можливості – видавати виробникам ліцензії на будівництво заводів СПГ і дозволяти держкомпаніям скраплювати і продавати за кордон газ, що видобувається на шельфі.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас