Жоден з українських університетів знову не зміг пробитися до ТОП-500 кращих вузів світу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Жоден з українських університетів знову не зміг пробитися до ТОП-500 кращих вузів світу

Особисті фінанси
719
Британська компанія QS Quacquarelli Symonds представила рейтинг кращих вузів світу-2013. Вже традиційно українські вищі навчальні заклади не дотягли навіть до потрапляння в Топ-500.
Перші рядки авторитетного рейтингу, автори якого проаналізували більше 700 вузів світу, зайняли університети Великобританії і США. Лідер списку – Массачусетський технологічний інститут, на другому місці – Гарвардський університет, на третьому – Кембриджський університет.
Далі – Університетський коледж Лондона, Імперський коледж Лондона, Оксфорд, Стенфордський університет, Єльський університет, університет Чикаго. Замикають десятку лідерів Каліфорнійський технологічний інститут і Прінстонський університет.
Американо-британську гегемонію в Топ-20 вдалося порушити тільки двом країнам – Швейцарії і Канаді. Вища технічна школа Цюріха зайняла 12-е місце, а Федеральна політехнічна школа Лозанни – 19-е. Університет Торонто зайняв 17 рядок рейтингу.
Вузи України не потрапили навіть у Топ-500: Національний Університет ім. Тараса Шевченка опинився у групі “501-550”, а КПІ і Донецький Національний Університет – “601 +”.
З російських вузів в Топ-200 зміг закріпитися тільки МГУ імені Ломоносова (120 місце).
Санкт-Петербурзький державний університет піднявся на 240 місце, Московський державний технічний університет (МГТУ) імені Баумана – на 334-е, Новосибірський держуніверситет – на 352-е. МДІМВ зайняв 386 місце.
При складанні рейтингу університетів світу QS оцінює вузи за шістьма критеріями.
Основним є репутація в академічному середовищі, також оцінюється ставлення роботодавців до випускників університету, цитованість публікацій співробітників вузу, співвідношення числа викладачів і студентів, а також відносна чисельність в університеті іноземних викладачів і студентів.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас