Цирк на весь світ: українські БТРи арештовані в Індії - через індійський метал — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Цирк на весь світ: українські БТРи арештовані в Індії - через індійський метал

Казна та Політика
7063
Харківські бронетранспортери, які півроку тому мали стати на озброєння в іракській армії, заарештовані в Індії. Ціна повернення їх в Україну або в Багдад – півмільйона доларів. 42 полегшених БТРи три місяці продрейфували в Перській затоці, а тепер заарештовані біля берегів Індії.
Ще в кінці березня військові машини прибули в Одеський порт, а 26 квітня суховантажне судно причалило біля берегів Іраку, але в порт його так і не пустили: за той час, який корабель був у дорозі, тут відбулася зміна влади, в результаті БТРи відмовилися вивантажувати на материк.
«В Одеському порту машини були прийняті комісією, у складі якої були представники Іраку, – повідомив керуючий директор одеської компанії Varamar, яка орендувала сінгапурське судно Se Pacifica, Олександр Варваренко. – Але в Іраку розвантаження не розпочиналося. Приводом були дефекти у корпусі. Переговори вилилися в три місяці простою в Перській затоці. Судно так і не розвантажили, і воно вирушило до берегів Індії, щоб вивантажити партію українського металу».
Тут претензії пред’явили індуси, до яких товар, а це близько 70 000 тон металу, запізнився майже на три місяці. Ультиматум замовника металу загрожує великими штрафними санкціями в першу чергу для судновласника.
«Український військовий вантаж став заручником. Індійський суд заарештував судно, від нас вимагають 500 000 доларів неустойки, – каже Варваренко. – Постачальник металу каже, щоб ми вирішували питання, а як ми можемо це зробити? Ми затрималися тільки через те, що вирішувалося питання з БТРами».
Іракська сторона готова прийняти БТРи якнайскоріше, але коли вони зможуть покинути берега Індії – невідомо: якщо найближчим часом жодна зі сторін – «Укроборонспецекспорт» як постачальник БТРів або український постачальник металу – не вирішить питання, весь вантаж корабля взагалі можуть заарештувати і пустити з молотка для покриття витрат. А вартість одного БТРа, по данням видання, – до мільйона доларів.
Нагадаємо, контракт між «Укрспецекспортом» і Іраком був укладений ще в 2009 році, тоді угода називалася найбільшою в історії незалежної України.
За матеріалами:
Вісті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас