"Свобода" вимагає покарати солістку Національної опери - за висловлювання про "бидлячі українські школи" і "бидло" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Свобода" вимагає покарати солістку Національної опери - за висловлювання про "бидлячі українські школи" і "бидло"

Кримінал
4702
Заява солістки Національної опери України Катерини Абдулліної змусила депутатів ВО “Свобода” вимагати покарання для співачки. Про це повідомляється на офіційному сайті партії.
Ігор Мірошниченко, Андрій Мохник, Ірина Фаріон та Олександр Мирний направили депутатське звернення до Голови Служби безпеки України, Генерального прокурора України та Міністра культури з вимогою притягнення Абдулліної до відповідальності за фактом розпалювання міжнаціональної ворожнечі, відповідно до ст. 161 Кримінального кодексу України. Також вони вимагають зобов’язати солістку публічно вибачитися перед українським народом.
Депутати вважають, що своїми висловлюваннями на власній сторінці в соціальній мережі Facebook, співачка розпалює міжнаціональну ворожнечу і принижує честь і гідність українців.
“Висловлюваннями із застосуванням термінів “бидлячі українські школи” і “бидло” є образливими і принизливими для людей, які проживають на території України, для яких рідною мовою є українська”, – йдеться у зверненні.
Нагадаємо, солістка Національної опери України Катерина Абдулліна відзначилася скандальним висловлюванням в соцмережі “Фейсбук” про українські школи. Так, в одному з обговорень теми російської мови Абдулліна написала:
“Віддала дитину в російську гімназію і ще жодного разу не пошкодувала. Всі предмети російською, все гранично ясно і зрозуміло. А найбільше сподобалася урочиста лінійка я навіть плакала. Російською дуже красиво говорили старшокласники. Співали і читали вірші. Та загалом контингент батьків і дітей різко відрізняється від бидлячих українських шкіл. у першому класі 3 рази на тиждень укр мова, і випускники розмовляють на ній куди краще ніж випускники укр шкіл. Я рада, що моя дочка навчається серед морально здорових дітей. А не серед бидла”, – написала Абдулліна (орфографія і пунктуація автора збережені).
Також слід зазначити, що висловлювання Абдулліною про “бидлячі українські школи” в самому театрі вважають неприпустимим. “Людина, що працює в Національному оперному театрі, не має права так висловлюватися, і навіть так думати, – заявив головний режисер театру Анатолій Солов’яненко. – Вона живе і працює в Україні, її робота оплачується українською культурою і українською державою”.
На думку Анатолія Солов’яненка, працюй Абдулліна у Великому театрі в Москві, або ж у Віденській опері, її кар’єра після подібних висловлювань була б поставлена ​​під загрозу.
За матеріалами:
lb.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас