Смертність на дорогах України можна порівняти з військовими втратами - вона одна з найвищих у світі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Смертність на дорогах України можна порівняти з військовими втратами - вона одна з найвищих у світі

Кримінал
1302
В Україні в ДТП пішоходи гинуть так само часто, як у найбільш відсталих країнах третього світу.
Смертність, порівнянна з військовими втратами, є наслідком середньовічної дорожньої інфраструктури та масової омани, що людина на дорогому авто завжди права.
Так, в Україні половина смертей в результаті аварій припадає на пішоходів. Згідно з інформацією МОЗ, на дорогах країни щороку гинуть близько 2,5 тисяч осіб.
Журнал Кореспондент зазначає, що це один з найвищих показників у світі. Вище він тільки у двох тихоокеанських країн – Вануату і Кірибаті, в латиноамериканському Сальвадорі, а також в африканських Мозамбіку та Ліберії, свідчать дані дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я Global status report on road safety 2013 .
У той же час у Франції частка смертей пішоходів у числі всіх летальних ДТП -12%, у Німеччині – 13%, у Польщі – 31%. У цілому на 1 млн. мешканців Євросоюзу припадає 61 загиблий пішохід, тоді як в Україні – 106.
Серед головних причин сумного лідерства України експерти називають різке зростання кількості автомобілів у країні починаючи з 2005-го року. За даними Асоціації безпечного руху, якщо в 2005 році в країні налічувалося 60 машин на 1 тис. населення, то в 2012 -му вже 187. Поки цей показник ще далекий від європейських : в Італії він дорівнює 596 автомобілів, у Франції – 496, у Польщі -439.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас