Українці поступово звикають до безготівкових розрахунків, - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українці поступово звикають до безготівкових розрахунків, - експерт

Особисті фінанси
968
Українці поступово переходять на безготівкові розрахунки за допомогою банківських пластикових карт. Надалі дана тенденція буде тільки посилюватися, вважає економічний аналітик Мар’ян Заблоцький.
У той же час він вважає, що зараз ще недостатньо розвинена інфраструктура для здійснення безготівкових розрахунків. Тому банкам потрібно інтенсивніше освоювати цей напрям, який принесе їм додаткові вигоди.
“В Україні все ще надто мало POS-терміналів, при більш ніж достатній кількості банківських філій. Банкам дуже вигідно, якщо клієнти знімають менше готівки, а більше користуються електронними платежами – адже це збільшує кількість грошей на поточних рахунках. Вони для банків найдешевший і найстабільніший ресурс. Розширення використання електронних платежів в майбутньому дозволить істотно знизити процентні ставки і зменшити рівень тінізації економіки”, – пояснив Заблоцький.
Експерт нагадав, що ще п’ять років тому лише близько 5% суми операцій з банківськими картками становили електронні платежі. У першому півріччі 2013 їх частка зросла більш ніж втричі – до 18%.
“Українці все більше розраховуються через POS-термінали в магазинах і супермаркетах, все активніше використовують платежі через інтернет”, – зазначив Заблоцький.
Нагадаємо, з 1 вересня готівкою можна сплатити покупки на суму, що не перевищує 150 тис. грн.
За матеріалами:
lb.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас