Кабмін запропонував знизити акциз на українські нафтопродукти до нуля — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін запропонував знизити акциз на українські нафтопродукти до нуля

Енергетика
625
Кабінет Міністрів України пропонує з 1 січня 2014 року ввести нульову ставку акцизного збору на нафтопродукти і зріджений газ, вироблені в Україні, які потім як сировина поставляються на підприємства нафтохімічної галузі. Про це йдеться в законопроекті уряду “Про внесення змін до Податкового кодексу”, затвердженому на засіданні Кабміну 4 вересня.
“Щоб стимулювати розвиток нафтохімічної галузі в Україні, уряд має намір оптимізувати оподаткування сировини, необхідної для виробництва її продукції. Так, на засіданні Кабінету Міністрів, яке відбулося 4 вересня цього року, прийнято законопроект, згідно з яким передбачається прийняти зміни до Податкового кодексу України і з 1 січня 2014 ввести для нафтохіміків нульову ставку акцизного збору на нафтопродукти і зріджений газ, вироблені в Україні, а потім в якості сировини поставляються на підприємства суміжної галузі”, – йдеться в повідомленні прес-служби КМУ.
Зміни ініціювало Міністерство фінансів, фахівці якого вирішили врегулювати проблему стабільного постачання вітчизняних товаровиробників продукцією нафтохімічної галузі (зокрема, етилену). Крім того, така умова міститься в Меморандумі про взаєморозуміння, підписаному в квітні 2013 роки з найбільшим російським інвестором – компанією “Лукойл”, якій в Україні належить завод “Карпатнафтохім”, розташований в місті Калуш Івано-Франківської області.
На переконання розробників законопроекту, незважаючи на те, що фіскальне навантаження на українських нафтохіміків буде знижене, це не призведе до скорочення надходжень до державного бюджету. “Навпаки – вони виростуть за рахунок більш активної та ефективної роботи підприємств галузі”, – вважають у міністерстві.
З нафтопродуктів у нафтохімічному виробництві використовуються легкі та важкі дистиляти, які отримують на різних стадіях перегонки нафти на нафтопереробних заводах.
У відомстві пояснили, що зараз нульова ставка акцизного збору діє тільки для легких дистилятів. Також в цю категорію оподаткування не потрапляє зріджений газ. Тому продукція, у виробництві якої використовуються такі речовини, хоча і не поступається за якістю зарубіжним аналогам, але менш приваблива для споживачів за ціною. Це заважає збільшувати завантаження потужностей на українських нафтохімічних підприємствах, підвищувати їх конкурентоспроможність і нарощувати прибуток.
“Пропозиція Мінфіну про розширення можливостей щодо використання нульової ставки акцизного збору для сировини в нафтохімії покликана виправити сформовану несприятливу ситуацію”, – йдеться в повідомленні.
Прогнозується, що їх ініціатива не тільки забезпечить здешевлення сировини і диверсифікацію джерел її постачання, а й залучить додаткові інвестиції на підприємства – їх виробництво стане більш рентабельним, а значить, підвищиться віддача від вкладених коштів у його розвиток. Це створить передумови для збільшення завантаження існуючих в Україні потужностей з переробки пропілену, бензолу, вінілхлориду, полівінілхлоридної смоли, поліетилену. Крім того, у вітчизняних нафтохіміків з’явиться можливість взагалі відмовитися від імпорту необхідної сировини.
Створюючи сприятливі умови для їх роботи, уряд прогнозує вирішення соціальних проблем регіонів, а також збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.
“Карпатнафтохім”, який спеціалізується на виробництві хлору, каустичної соди, вінілхлориду, етилену, поліетилену, пропілену, планує відновити роботу вже в поточному місяці, 10 вересня, після зупинки восени минулого року через фінансові проблеми, викликані світовою економічною кризою.
Очікується, що протягом терміну дії Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного з Кабміном, який закінчується 30 квітня 2016, “Лукойл” інвестує в розвиток діяльності “Карпатнафтохіма” близько 100 мільйонів доларів. Стабільна робота цього підприємства забезпечить зайнятість близько 3-х тисяч чоловік. Зі свого боку, український уряд зобов’язався здійснити ряд заходів для захисту вітчизняного товаровиробника, в тому числі створити сприятливий фіскальний режим при поставках виробничої сировини.
Також розвиток співробітництва Кабміну і “Лукойлу” є знаковим для України напередодні підписання Угоди про асоціацію з ЄС, яка має відбутися наприкінці листопада цього року.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас