ЗМІ: касирів і охоронців Ощадбанку змушують купувати сертифікати казначейського зобов'язання — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ: касирів і охоронців Ощадбанку змушують купувати сертифікати казначейського зобов'язання

Особисті фінанси
8643
Працівників львівського філіалу державного «Ощадбанку» під загрозою звільнення змушують купувати сертифікати казначейського зобов’язання за ціною 500 доларів. Це стосується навіть касирів і охоронців на мінімальній зарплаті.
Про цей факт відомій київській журналістці Тетяні Чорновіл розповів працівник львівського відділення «Ощадбанку», про що журналістка повідомила у своєму блозі на «Українській правді».
За словами джерела, така ситуація спостерігається у відділеннях «Ощадбанку» по всій країні.
Т. Чорновіл зазначає, що слова її співрозмовника підтверджують і записи на інтернет-форумах.
Так, працівник «Ощадбанку» із Запоріжжя пише, що їх змушують купити по одному сертифікату – інакше звільнення: «Не купиш – на тебе знайдуть управу. А купиш, можливо, тебе «кинуть» на 4 або більше тисяч гривень. І жоден адвокат не допоможе».
Працівниця «Ощадбанку» з Київської області відповідає, що «запорізьким» ще пощастило: «У вас ще мало, нам сказав по 4 штуки! Притому, що вартість одного 500 доларів США! При заробітній платі 1200 грн. Це як же? Керівництво змушує взяти кредит, щоб оплатити КЗ. Я відмовилася від кредиту! Тепер мене шантажують і погрожують, що не платитимуть, що більше нікуди не влаштуюся на роботу».
Ось відповідь з Сходу: «У нас в Харкові теж пресинг по повній програмі!». А ось крик душі з Півночі: «У нас в Чернігові теж змушують купувати в кредит. Кажуть, або продавайте у відділенні клієнтам або купуйте все самі. ВІД ВСЬОГО ЦЬОГО ДУША кричить КУДИ ТРЕБА звернутися – щоб це беззаконня закінчилося чи всім посрати».
Т. Чорновіл зазначає, що її джерело не займає високий пост і має досить скромну зарплату. «Тому його розповідь про те, як він та інші працівники державного банку змушені затикати дірки в державному бюджеті, які розповзаються від непомірної корупції в країні, просто шокувала», – пише Тетяна.
Вона нагадує, що все почалося з того, що минулої осені Мінфін випустив казначейські зобов’язання на 200 млн. доларів. Будь-хто у відділеннях «Ощадбанку» міг придбати відповідний сертифікат номінальною вартістю 500 доларів, який є певною альтернативою депозиту (погашення казначейського зобов’язання відбувається через два роки після його розміщення, проценти виплачуються кожні півроку рівними частинами по 20 доларів).
Перший випуск казначейських зобов’язань, що стартував 8 жовтня 2012 року, був розкуплений, як гарячі пиріжки. Експерти вважають, що ці цінні папери задумувалися як механізм відмивання грошей. Тому первинний попит на КЗ в чомусь був сформований бізнесменами, які вклали нажиті в тіньовому секторі капітали, і чиновниками, які легалізували корупційні доходи. Також потрібно згадати, що це був період виборчої кампанії. Тому деякі українці вловили родзинку анонімності інвестицій і скористалися лазівкою, яку чиновники створили для відбілювання своїх грошей, – пише Т. Чорновіл.
Вона зазначає, що другий випуск аналогічних зобов’язань, що був розміщений 30 листопада 2012, не став популярним. Можливо, причина в тому, що дата погашення казначейського зобов’язання – за 30 листопада 2014 – ризиковано близька до президентських виборів. А може бути, причина в тому, що ті особи в нашій країні, які мають тіньові доходи, належать до кола обраних, не потребують легалізації доходів, а всі інші «вичерпалися» на першому випуску, – припускає автор.
Як би там не було, але Сертифікати серії Б не пішли, а діри в Держказначействі треба якось латати.
Спочатку з гори були спущені «рекомендації» керівництву філій «Ощадбанку» купити сертифікати. Потім черга дійшла і до простих працівників банку. А деякі філії пішли ще далі. Працівник банку, з яким спілкувалася автор, розповів, що він вже купив один сертифікат. Проте кілька днів тому від нього зажадали під загрозою звільнення купити ще три сертифікати. Тобто, інвестувати в державу 2 000 доларів. І це при тому, що його зарплата – трохи більше 2 тис. грн.
Звідки простому працівнику банку взяти гроші для підтримки держави? У львівському «Ощадбанку» знайшли вихід – «милостиво» запропонували своїм працівникам взяти кредит, щоб купити сертифікати. Цинізм ситуації полягає в тому, що кредит під 16% річних, а відсоткова ставка казначейського зобов’язання в половину менше – 8%.
Нагадаю, головою правління «Ощадбанку», де «розводять» простих працівників, зараз працює Сергій Подрєзов, приятель і давній колега Юрія Колобова – міністра фінансів. Останній у свою чергу отримав високу посаду завдяки близьким стосункам з віце-прем’єр-міністром Сергієм Арбузовим. Всі вони входять в так звану команду «сімейних». Сім’я зараз не має рівних у питаннях «розпилу», «дерибану» держбюджету, що призводить до створення так званих дірок, – констатує автор.
Якщо сьогодні можна так знущатися над простими працівниками державного банку, то завтра «адмінресурс» змусить купувати казначейські зобов’язання лікарів і вчителів? А що? При нинішньому рівні розкрадання державного бюджету, це, ймовірно, єдиний спосіб знайти гроші для виплати зарплати працівникам бюджетних організацій. А погасити казначейські зобов’язання можна і після виборів 2015… в залежності від їх результату, – підсумовує Т.Чорновіл.
За матеріалами:
censor.net.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас