В Україні 70% ліків коштують менше $2 — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні 70% ліків коштують менше $2

Особисті фінанси
559
МОЗ має намір внести зміни до ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами і зобов’язати аптеки надавати покупцям інформацію про наявність аналогів лікарських препаратів за нижчою ціною. Відповідні зміни вже узгоджені з Держпідприємництвом і можуть бути введені вже наприкінці вересня.
Аналогічна норма діє в сусідній Росії з початку 2012 року, однак її введення не привело до якихось значних змін в обсягах продажів основних гравців ринку.
“Прийняття таких поправок до Ліцензійних умов в Україні також не позначиться ні на продажах Stada CIS, ні на продажах інших фармацевтичних компаній. Окремо зауважу, що проконтролювати виконання/невиконання цієї норми аптеками практично неможливо”, – зазначає Іван Глушков, директор департаменту зовнішніх зв’язків фармацевтичного холдингу Stada CIS.
Вплив на український фармринок даної ініціативи МОЗ не можуть оцінити і у вітчизняній корпорації “Артеріум”. “Складно оцінити практичний вплив таких нововведень – необхідно розуміти механізми її впровадження та контролю за виконанням”, – зазначають у корпорації.
Витрати на ліки в Україні становлять близько $84 на душу населення в рік, тоді як у Росії вони становлять $174. У структурі аптечного сегменту фармацевтичного ринку України (в упаковках) переважають недорогі медикаменти вартістю до $2 (закупівельні ціни аптек), утримуючи майже 70% ринку (34% – ліки вартістю до $0,5 і 33% вартістю $0,5-2 ). У грошовому вираженні ліки вартістю до $2 забезпечують на сьогодні менше 20% продажів. На вітчизняні препарати припадає 63% ринку в упаковках.
При цьому частка мінімальних цінових категорій поступово зменшується у зв’язку з відходом з ринку дешевих і застарілих медикаментів. При цьому низка традиційних і популярних недорогих препаратів переходять у більш високу цінову категорію внаслідок інфляційних процесів, подорожчання субстанцій, ребрендингу і т.д.” Закономірно поступово збільшується частка упаковок помірно дорогих лікарських засобів, ціна яких – в діапазоні від $2 до $5, а також більш дорогих медикаментів”, – зазначає заступник генерального директора компанії SMD Євген Живодерніков.
Нагадаємо, роздрібні продажі лікарських засобів в Україні в першому півріччі 2013 року в закупівельних цінах аптек зросли на 14% порівняно з аналогічним періодом 2012 року – до $1,6 млрд. В січні-червні 2013 року аптечні продажі в натуральному вираженні (в упаковках) вперше за останні 2 роки показали позитивну динаміку і зросли на 1%.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас