Українці скаржаться на тиранію з боку жінок-начальниць — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українці скаржаться на тиранію з боку жінок-начальниць

Особисті фінанси
3925
Кожен третій начальник в Україні – жінка. І саме прекрасна стать схильна демонструвати авторитарний стиль керівництва, а підлеглі вважають жінок-керівників тиранами частіше, ніж чоловіків. Про це свідчать дані дослідження, проведеного кадрововим порталом hh.ua.
Представниць прекрасної статі значно менше, ніж чоловіків, серед власників компаній і ТОП-менеджерів, але більше на позиціях типу “менеджер середньої ланки”. Як виявилося, “залізні леді” значно частіше керують жінками, ніж чоловіками: 46% офісних працівниць і всього лише 20% співробітників відзначили, що їх безпосереднім начальником є жінка.
Українці скаржаться на тиранію з боку жінок-начальниць
Чим відрізняється начальниця від начальника? У першу чергу, стилем керівництва. Жінок вважають більш авторитарними і незрозумілими, а чоловіків – демократичними. На думку опитаних, 45% жінок-начальників одноосібно приймають рішення, а особливу увагу приділяють послуху і порядку серед співробітників. Серед чоловіків таких авторитарних лідерів дещо менше – всього 42%. Навпаки, кожен третій керівник-чоловік дотримується демократичної стратегії: він ставить завдання перед співробітниками і дає можливість вирішувати самим, за який термін вони її виконають; інформує підлеглих; покладається на колегіальність і відповідальність; орієнтований не тільки на результат, але й на способи його досягнення.
Ставлення до оточуючих у начальників і начальниць теж відрізняється. Кожен четвертий офісний співробітник звинувачує “залізних леді” в тиранії і деспотичному ставлення до підлеглих. Серед чоловіків-начальників тиранів трохи менше (19%).
Українці скаржаться на тиранію з боку жінок-начальниць
Якщо начальник жінка, то, на думку 41% опитаних, найчастіше її можна застати за паперовою роботою. Чоловіки-начальники, на думку опитаних, ведуть себе не так однотипно: 28% впевнені, що він проводить більшу частину часу за межами організації, ще 28% – на нарадах з працівниками, чверть опитаних приписує йому спілкування з оточуючими, а ще чверть – паперову роботу.
Самі ж керівники описують свої робочі будні дещо прозаїчніше: половина з них (як чоловіків, так і жінок) проводить велику частину часу за паперовою роботою. На другому місці – спілкування з оточуючими, а на третьому – наради з працівниками.
За матеріалами:
HeadHunter
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас