На незаконні платежі потрібно скаржитися - АМКУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На незаконні платежі потрібно скаржитися - АМКУ

Особисті фінанси
794
Антимонопольний комітет України закликає громадян скаржитися до територіальних органів Комітету на випадки примусу до оплати необов’язкових послуг і консультацій адміністративного характеру.
Про це в ефірі однієї з радіостанцій заявив перший заступник голови АМКУ Рафаель Кузьмін.
За його словами, ринок супутніх послуг, зокрема при наданні адміністративних послуг, є одним з пріоритетних для дослідження.
«Ми отримуємо скарги від громадян, які змушені оплачувати додаткові і необов’язкові послуги з консультування, страхування. Це стосується, наприклад, оплати супутніх послуг при оформленні паспортів», – зазначив Кузьмін.
Він звернув увагу, що примусова оплата таких послуг збільшує встановлені розцінки на оформлення документів в рази, що є порушенням.
Крім того, Кузьмін повідомив, що крім ринку послуг, АМКУ також вивчає ринок природних монополій, механізми підключення об’єктів інфраструктури до інженерних мереж, ринок ліків та ритуальних послуг.
«Мушу визнати, що АМКУ фіксує збільшення скарг і заяв – як від громадян, так і юридичних осіб. Це свідчить про те, що все більше число суб’єктів господарювання хоче працювати в конкурентному середовищі і конкурентних умовах», – зазначив заступник голови Комітету.
При цьому він звернув увагу, що органи АМКУ за 7 місяців року виявили понад 4 тис. порушень конкурентного законодавства і наклали штрафів на суму понад 411 млн грн, з яких до бюджету сплачено близько 25 млн грн.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас