Банківські тарифи знизяться після обмеження готівкових розрахунків до 150 тис. гривень - банкір — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банківські тарифи знизяться після обмеження готівкових розрахунків до 150 тис. гривень - банкір

Особисті фінанси
889
Обмеження готівкових розрахунків до 150 тисяч гривень стимулює банки створювати для операцій понад зазначену суму окремі продукти або знизити тарифи. Таку думку висловив заступник голови банку “Контракт” Павло Крапівін.
“На сьогоднішній день в переважній більшості банків комісійні невиправдано високі. Навіть, якщо залишити нинішні тарифи, то це призведе до гальмування операцій та розрахунків, і відповідно – пошуку обхідних шляхів, які завжди можна знайти. Тому я думаю, що, навпаки, після обмеження готівкових розрахунків будуть пропонувати окремі продукти, які будуть тарифікуватися за такими розрахунками, або знизять загальний рівень комісійних ставок для відкриття рахунку, переказу, зняття грошей. Це два найбільш очевидні шляхи”, – вважає експерт.
Водночас, за його словами, банк “Контракт” пішов шляхом створення нового продукту.
НАБУ надіслав нам відповідний лист, де просив не підвищувати тарифи. Ми зрозуміли, що тарифи у нас дорогуваті, тому пішли шляхом створення окремого продукту для таких операцій. Не заглиблюючись у всі тарифікації, ситуація виглядатиме таким чином: приходить клієнт і просить розрахуватися великою сумою, ми говоримо йому, що це коштує, припустімо, 2 тисячі гривень. Все – підключка. Людям набагато зрозуміліше і простіше планувати операцію, коли рівень розраховується заздалегідь”, – переконаний банкір.
Разом з тим Крапівін зазначає, що до такого рішення можуть прийти з деяким запізненням великі банки.
“Є якесь побоювання, що деякі системні великі банки не встигнуть відреагувати, або зроблять це з запізненням”, – припускає він.
Нагадаємо, що раніше Національний банк України звернувся до Незалежної асоціації українських банків з проханням опрацювати можливість недопущення зростання комісійних витрат клієнтів банків при переказі безготівкових коштів після набрання чинності з 1 вересня поточного року обмеження на готівкові операції на суму понад 150 тис. грн. Зі свого боку Нацбанк має намір розробити механізм контролю розмірів комісійних зборів, які будуть стягувати банки за проведення великих платежів.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас