1328
Дзвінки між операторами можуть подешевшати
— Особисті фінанси
Нацкомісія з регулювання зв’язку вирішила проаналізувати телефонний трафік в мережах мобільного та фіксованого зв’язку.
Останній такий аналіз проводився в жовтні 2011 року і привів до введення регульованої ставки інтерконекту – доступу до мережі мобільного оператора з мережі його конкурента.
Зараз вона становить 36 коп/хв., але НКРЗ не виключає її перегляду в цьому році. “Ми аналізуємо дані і знаємо, що деякі оператори хочуть їх зменшити”, – повідомила член комісії Людмила Єжова.
Зниження вартості інтерконекту може бути пов’язано з впровадженням послуги перенесення мобільних номерів, яке намічене на грудень. Абонент зможе переходити на іншу мережу, не змінюючи номер. Однак при діючих тарифах телефонувати абонентам, які залишаться в старій мережі, буде накладно.
З іншого боку, істотне зниження ставок інтерконекту може повністю зруйнувати систему внутрішньомережевих “нульових тарифів”.
Нагадаємо, зараз більше 90% трафіку в мережах мобільних оператора є внутрішньомережевим.
За матеріалами: Капітал
Поділитися новиною
Також за темою
ДП «Ліси України» продало понад 90 тис. ялинок: у яких областях найбільші продажі
Субсидії у 2026 році: хто зможе отримати і на що
У Польщі стартував пілотний проєкт скороченого робочого тижня
За що бізнес платив фрилансерам найбільше у 2025 році
В Україні змінився розмір доходу для отримання пільги на оплату комуналки
Як оформити субсидію в 2026 році — інструкція
