Папір для друку гривні повинен відповідати 20 стандартам — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Папір для друку гривні повинен відповідати 20 стандартам

810
Про це заявив Василь Іщенко, директор Фабрики банкнотного паперу Національного Банку України у м. Малин Житомирської області.
“Українська гривня виготовляється в два етапи: перший – це виготовлення банкнотного паперу, другий – друк грошей на Монетному дворі. Наше виробництво унікальне, і не тільки тому, що воно єдине в Україні, але й тому, що далеко не у всіх країнах світу є такі підприємства”, – розповів Василь Іщенко.
За його словами, на фабриці випускають папір не тільки для друку грошових купюр, а й для виготовлення цінних банківських паперів, а також паспортний папір, як для внутрішніх, так і для дипломатичних паспортів, папір для акцизних марок, та інші види паперів, що вимагають високої ступені захисту.
“Папір для грошових купюр виготовляється не за класичною рецептурою, тут закладається основа захисту банкнот. Ми закладаємо безпосередньо 12 знаків захисту, основний – це, звичайно ж, водний знак, який всі бачать на гривні. Також це захисна стрічка”, – пояснив Іщенко.
На фабриці знаходиться сама оснащена в Україні лабораторія контролю якості паперу, в якій фахівці стежать за тим, щоб якість грошового полотна відповідало 20 стандартам.
“Фахівців для роботи на нашій фабриці в Україні практично не готують. Закуповуючи обладнання, ми укладаємо контракти з постачальниками на навчання наших фахівців, тому вони проходять навчання за кордоном”, – каже Іщенко.
За його словами, на фабриці діють суворі заходи безпеки, щоб жоден зі співробітників не міг застосовувати свої знання та вміння з метою фальшивомонетництва.
Нагадаємо, 2 вересня Україна відзначає річницю введення власної валюти – гривні. Перші нові купюри з’явилися на початку вересня 1996
За матеріалами:
from-ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас