Ріелтори про нову схему купівлі-продажу: потрібно мінімум 3-4 місяці, щоб люди в усьому розібралися — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ріелтори про нову схему купівлі-продажу: потрібно мінімум 3-4 місяці, щоб люди в усьому розібралися

Нерухомість
5825
Українці почали відкривати рахунки в банках, щоб оформити угоди купівлі-продажу понад 150 тисяч грн. Нові правила обмеження обігу готівки набули чинності 1 вересня.
У банках розповіли, що клієнти цікавляться такою послугою, рахунки для угод вже почали відкривати. «У майбутньому ж банки зіткнуться з новою проблемою, спровокованою вимогою про безготівкову проплату угод понад 150 тис. грн, – вони отримають вантаж з мертвих, тобто практично непрацюючих рахунків, – говорить член правління Промінвестбанку Владислав Кравець. – Більшість рахунків, які відкриються сьогодні під купівлю квартири або тієї ж машини, будуть використані один раз, максимум два – під ще одну схожу угоду. А решту часу вони будуть простоювати».
Нотаріуси скаржаться, що багато їхніх клієнтів до цих пір не чули про нововведення. «Дивуються, коли я пояснюю, як тепер їм оформити угоду. У підсумку винних у тому, що клопоту їм додалося, роблять нас, нотаріусів, мовляв, навіщо ми це придумали! – Каже столичний нотаріус Олена Андрєєва. – Треба мінімум 3-4 місяці, щоб люди в усьому розібралися і звикли».
Приватний нотаріус Надія Аніскова говорить, що кількості її клієнтів може поменшати: «В окрузі, де моя контора, немає банків. Наші люди звикли, щоб все було поруч. Пощастить тим моїм колегам, у яких під боком банк».
Ріелтори кажуть, що застою на ринку не буде. «Схема не така складна, щоб утворився застій. Але люди набагато охочіше будуть оформляти операції за новими правилами, якщо банки запропонують швидкий і комфортний варіант відкриття рахунків і переказу грошей», – стверджує віце-президент Асоціації ріелторів Артур Пилипчук.
1 вересня набула чинності постанова НБУ про обмеження готівкових розрахунків. Даною постановою регулятор, зокрема, обмежив розрахунки для підприємств (підприємців) протягом дня до 10 тисяч гривень, а також для фізичних осіб при розрахунках з підприємствами (підприємцями) і між собою за договорами купівлі-продажу, що підлягає нотаріальному посвідченню, до 150 тисяч гривень.
За матеріалами:
Вісті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас