Наслідки демократизації: Лівія скоротила видобуток нафти в 15 разів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Наслідки демократизації: Лівія скоротила видобуток нафти в 15 разів

Енергетика
815
Лівія скоротила видобуток нафти з 1,5-1,6 мільйона барелів до 100 тисяч барелів на добу. Про це, в ефірі телеканалу «Аль-Хуррем» (Al-Hurra TV) заявив член парламентської комісії з енергетики Саад бен Шрада (Saad Ben Shrada).
Спад видобутку пов’язаний з акцією протесту працівників сировинної галузі, які заблокували нафтові термінали і порти. Колишні повстанці, які допомагали скидати режим Муаммара Каддафі, влаштували страйк наприкінці липня. Робочі звинувачують владу в спробах продавати додаткові обсяги сировини без документів. Уряд, у свою чергу, стверджує, що справжньою причиною акції протесту є спроба охоронців налагодити збут сировини на «чорному ринку».
Крім того, збройні групи охоронців і робочих сировинної галузі, часто сформовані за ознакою племінної приналежності, заблокували роботу більшості газових родовищ у східній частині країни. Про це повідомляє Reuters з посиланням на неназвані джерела.
У зв’язку з призупиненням видобутку на газових родовищах влада була змушена почати імпорт дизельного палива і мазуту для забезпечення електростанцій. Наскільки впали обсяги видобутку газу, не уточнюється.
Ціни на нафту марки Brent на торгах 2 серпня зросли зі 112,3 до 114,6 долара за барель. Як зазначає The Financial Times, брак лівійської нафти на світовому ринку є критичним, оскільки арабська країна виробляє сировину високої якості.
У Лівії видобувається нафта light sweet, особливістю якої є низький вміст сірки. Таку сировину може переробити майже будь-який НПЗ. За даними австрійської JBC Energy, Лівія видобуває близько 12 відсотків світової нафти light sweet.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас