Пинзеник: бюджетний дефіцит цього року може побити "рекорд" 2009 — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Пинзеник: бюджетний дефіцит цього року може побити "рекорд" 2009

Казна та Політика
1481
Вкрай тривожним бюджетним сигналом завершився останній місяць літа. Про це повідомив народний депутат України Віктор Пинзеник, коментуючи оперативні показники виконання державного бюджету, передає з посиланням на прес-службу депутата.
За даними, які наводить економіст, у серпні до загального фонду державного бюджету надійшло 21,3 млрд грн, що на чверть (24,4%) менше серпня минулого року. На третину зменшили надходження органи податкової та митної системи (66,6% і 66,0% відповідно). При цьому Віктор Пинзеник зазначив: “Вже традиційно підтягнув показник НБУ, перерахувавши в серпні в 2,3 рази більше, ніж передбачалося планом”.
За вісім місяців (2/3 року) до загального фонду державного бюджету надійшло 187,6 млрд грн. Це, за підрахунками економіста, на 0,4% менше, ніж за відповідний період минулого року. При цьому НБУ перерахував до Держбюджету на 5,5 млрд грн більше, ніж за вісім місяців минулого року.
“З наведених даних очевидно, що оцінки можливого невиконання доходів бюджету і відповідного збільшення дефіциту погіршуються”, – зазначив В.Пинзеник. За його підрахунками, за підсумками пройденого періоду недобір коштів сягне 35-40 млрд грн, а бюджетний дефіцит, враховуючи постійні пропозиції щодо збільшення видатків має всі шанси побити сумний рекорд 2009 року.
Народний депутат у черговий раз закликав Уряд до вжиття необхідних заходів для зупинки вкрай небезпечного розвитку бюджетної ситуації. “У черговий раз закликаю Уряд внести пропозиції щодо секвестру видатків бюджету, закриття різноманітних податкових лазівок і ліквідацію податкових пільг. Парламент має накласти мораторій на збільшення видатків державного бюджету”, – зазначив Віктор Пинзеник.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас