ДАІ відтепер буде перевіряти крім іншого ще й наявність документа про сплату утилізаційного податку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ДАІ відтепер буде перевіряти крім іншого ще й наявність документа про сплату утилізаційного податку

Казна та Політика
11284
Інспектори ДАІ з вересня почнуть перевіряти автовласників на наявність документа про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. Про це йдеться в повідомленні УДАІ в Києві.
“З 1 вересня 2013 набирає чинності Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм”. Нагадуємо, що зазначеним Законом Міністерству внутрішніх справ делеговано низку повноважень, а саме перевірку наявності документа про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів”, – йдеться в документі.
При цьому у разі перереєстрації транспортного засобу, придбаного у особи, яка не є платником податку за утилізацію, ДАІ буде оформляти і видавати довідки про сплату податку за таку утилізацію.
Разом з тим автовласники, які отримали автомобіль в якості гуманітарної допомоги, отримуватимуть в ДАІ довідки про звільнення від сплати утилізаційного податку.
У разі втрати чи пошкодження довідки ДАІ безоплатно видаватиме її дублікат.
Відповідно до закону, на ДАІ покладено функції ведення реєстру транспортних засобів, з яких сплачено податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, та реєстру автомобілів, на які цей податок не поширюється.
Як повідомлялося, з 1 вересня в Україні набув чинності Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм”.
Згідно з документом, базова ставка податку на утилізацію легкових автомобілів та їх кузовів становить 5,5 тис. грн, а автобусів, вантажних автомобілів і вантажопасажирських автомобілів – у розмірі 11 тис. грн.
При цьому розмір коефіцієнтів, які будуть застосовуватися для розрахунку остаточної суми податку для нових легкових автомобілів залежно від об’єму двигуна становить 0,86-5,5 (від 4,7 тис. грн до 30,3 тис. грн), а для легкових використовуваних автомобілів – у розмірі 1,72-11 (від 9,5 тис. грн до 60,5 тис. грн).
Для автобусів, вантажних автомобілів і вантажопасажирських автомобілів розмір коефіцієнтів складе від 0,8 до 1,34 для нових транспортних засобів (від 8,8 тис. грн до 14,7 тис. грн) та від 1,6 до 2,68 для використовуваних (від 17,6 тис. грн до 29,5 тис. грн).
Виняток при сплаті податку складуть автомобілі, вироблені українськими виробниками, які мають повний цикл виробництва, що включає зварювання і фарбування, і заводи, що здійснюють промислову збірку автомобілів. Такою опцією українські виробники можуть скористатися за умови гарантування самостійної утилізації та створення необхідних потужностей. У сегменті легкових автомобілів цим критеріям відповідають Запорізький автозавод “Богдан”, “Єврокар” і Кременчуцький автоскладальний завод (КрАСЗ).
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас