Банки дуже добре наживуться на обмеженні готівкових розрахунків - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банки дуже добре наживуться на обмеженні готівкових розрахунків - експерт

Особисті фінанси
1670
Обмеження готівкових розрахунків максимальною сумою 150 тис. грн принесе користь лише для банків та чиновників найвищої ланки.
Таку думку висловив політолог, директор Українського центру соціальної аналітики Євген Філіндаш.
“Будь-які рішення державної влади, безумовно, мають позитив. Питання лише – для кого. Якщо казати про обмеження готівкових розрахунків у 150 тисяч гривень, то позитив для дуже вузького кола громадян, зокрема для банкірів та чиновників найвищої ланки”, – сказав він.
Аргументуючи свою позицію, Філіндаш зазначив, що банки зможуть підвищити доходи з комісій від фінансових операцій.
“Можете уявити собі загальний розмір комісій у масштабах країни, коли всі будуть змушені при купівлі-продажу дорогих речей платити банкам комісію. Банки дуже добре на цьому нагріють руки. А банки у нас пов’язані дуже тісно з олігархами та найвищим керівництвом країни”, – зазначив Філіндаш.
Нагадаємо, 1 вересня набула чинності постанова Національного банку України (НБУ) “Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою”.
Документ складається з двох пунктів. Один стосується бізнесу, інший – фізосіб.
Так, бізнес буде обмежений у можливості розраховуватися між собою готівкою – не більше 10 тис. грн протягом одного дня. Це стосується і підприємців. Тому ті, хто отримує зарплату, та є “спрощенцями”, тепер у разі перевищення 10-тисячного порогу отримуватимуть її частинами.
Крім цього, громадяни не зможуть розраховуватись готівкою за товари або іншу покупку вартістю більше 150 тис. грн протягом одного дня.
За матеріалами:
gazeta.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас