Події в Сирії сприятимуть зростанню ціни на золото - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Події в Сирії сприятимуть зростанню ціни на золото - експерт

Банківські метали
618
Найближчим часом ціна золота буде підвищуватися. Даній тенденції будуть сприяти можливі військові дії країн Заходу проти Сирії, а також зростаючий попит на цей метал для формування резервів з боку країн, що розвиваються.
Таку думку висловила Марія Сальникова, експерт інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні.
За її словами, у разі початку військових дій в Сирії золото на світовому ринку може подорожчати на 8% до 1517,6 доларів за тройську унцію. У такому випадку в Україні вартість 1 грама золота може підвищитися до 403 грн.
“Золото зараз переживає період волатильності, але в цілому попит на метал як захисний актив у світі зростає. Попит на золото з боку інвесторів у другому кварталі збільшився на 25,8 % до 370,7 тонн, з боку промисловості – на 4% до 679,8 тонн. Зниження ціни металу з початку року в основному носило спекулятивний характер, тобто продавали його переважно хедж та інвестиційні фонди”, – зазначає Марія Сальникова.
Вона додає, що частка золота в золотовалютних резервах країн єврозони зберігається на рівні 12-15 , у той час як у країнах, що розвиваються – нижче 10. Експерт прогнозує, що центральні банки в довгостроковій перспективі продовжать купувати метал.
Традиційно, під час початку військових дій інвестиції в золото ростуть, що підштовхує вартість металу вгору. Так, під час війни в Іраку за квітень- травень 2003 року золото подорожчало на 8,05% до 364,35 доларів за тройську унцію.
Як повідомлялося раніше, з початку нинішнього року Національний банк України за січень-червень поточного року купив у резерви на внутрішньому ринку 1,1 тонни золота.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас