США і Швейцарія знайшли спосіб боротьби з неплатниками податків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

США і Швейцарія знайшли спосіб боротьби з неплатниками податків

Світ
666
Уряди США і Швейцарії досягли угоди з питань врегулювання спорів про американських вкладників, які приховують грошові кошти від оподаткування у швейцарських банках, про це повідомляє міністерство юстиції США.
Згідно з новими правилами банки будуть зобов’язані надавати інформацію про рахунки американських громадян і про ті банки, куди були направлені їхні кошти.
Прийняті угоди не стосуються 14 швейцарських банків, які були віднесені відомством до першої категорії. Це ті банки, проти яких влада США почала розслідування. До другої категорії віднесені ті фінансові установи, які тільки підозрюються в тому, що вони допомагають американським громадянам ухилятися від сплати податків. Цим банкам належить розкрити відповідні дані і виплатити штраф.
Розмір штрафу залежатиме від суми на рахунку. Якщо ця сума буде перевищувати $ 50 тис, для рахунків відкритих до 1 серпня 2008 року, максимальний штраф складе 20% від розміщеної суми. Для рахунків, які були відкриті з 1 серпня по 28 лютого 2009 року, штраф складе 30%. Для тих, які були відкриті пізніше – до 50%.
Банки, які належать до третьої та четвертої категорій будуть звільнені від сплати штрафу. Але банкам третьої категорії належить довести, що у них немає незареєстрованих рахунків американців. До четвертої категорії віднесені місцеві національні банки.
Варто відзначити, що раніше Швейцарія заблокувала законопроект, який надавав дозвіл швейцарським банкам співпрацювати з держорганами США і передавати їм необхідну інформацію. Якби цей законопроект був прийнятий, то це свідчило б про новий крок Швейцарії в бік відмови від банківської таємниці.
Згідно з даними інформаційного агентства Bloomberg, у швейцарських банках зберігаються кошти іноземців на загальну суму понад $ 2,2 трлн. Майже 80 років країна трепетно берегла банківську таємницю, перший закон про яку був прийнятий в 1934 році. Однак на тлі світової кризи багато держав, в першу чергу США, висловили гостре невдоволення тим, що їх громадяни успішно відводять кошти від сплати податків до Швейцарії.
США в даний час ведуть розслідування у справах про сприяння в ухиленні від сплати податків відносно більше десятка швейцарських банків, включаючи Credit Suisse і Julius Baer, а також місцеві підрозділи HSBC Holdings.
У 2009 році UBS погодився піти на угоду з американською владою, за умовами якої він виплатив $ 780 млн штрафу і передав США дані про 250 рахунків, а потім ще про 4,45 тис. своїх клієнтів. У 2012 році свою провину визнав найстаріший банк Швейцарії Wegelin & Co., але переслідування з боку США фактично призвело до закриття банку.
Варто відзначити, що кількість зарубіжних банків, що працюють в Швейцарії, падає на тлі тиску на країну в плані необхідності скасування банківської таємниці, а також жорсткості регулювання. Така ситуація може дати поштовх хвилі угод по злиттю і поглинанню у фінсекторі країни в наступні 12-18 місяців, вважають експерти.
Вже з початку 2012 року з травня 2013 число зарубіжних банків у Швейцарії зменшилося до 129 з 145, показують дані швейцарської Асоціації іноземних банків.
Крім того, обсяг активів в їх управлінні у 2008-2012 роках скоротився на 25% – до $ 921 млрд, тому що клієнти поступово виводять кошти з них.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас