Висока вартість газу змушує владу і бізнес перейти на енергозберігаючі технології - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Висока вартість газу змушує владу і бізнес перейти на енергозберігаючі технології - експерт

Енергетика
3197
Підприємства комунальної енергетики – найбільш проблемна галузь з точки зору енергозбереження. Зношена інфраструктура, застарілі технології і величезні втрати тепла в процесі доставки споживачам не дозволяють підприємствам ТКЕ скоротити споживання газу, як це зараз відбувається в промисловості.
Таку думку висловив Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру. На його думку, зараз висока вартість природного газу змушує і бізнес, і владу перейти від розмов про енергозберігаючі технології до конкретних дій, спрямованих на модернізацію і зниження споживання енергоносіїв.
“Можна по-різному ставитися до високих цін на газ, який Україна купує в Росії, але багато в чому завдяки цим високим цінам Україна реально почала економити. До цього довгі роки у нас говорили, що потрібно впроваджувати енергозбереження, але тільки говорили. Тепер же реально Україна стала закуповувати менше природного газу завдяки енергозбереженню і переходу на альтернативне паливо”, – сказав Охріменко.
Водночас експерт зазначає, що найбільш проблемним з точки зору економії енергоресурсів сектором залишається комунальна енергетика: зношене обладнання та тепломережі, застарілі технології не дозволяють радикально скоротити споживання природного газу, який використовується для опалення та постачання гарячої води.
“Споживання газу підприємствами теплокомуненерго – одна з найбільших проблем. Старі технології та обладнання не дозволяють різко зменшити втрати тепла і, відповідно, споживання газу. У цьому напрямку ми рухаємося повільно, але все-таки рухаємося. Згідно з планами Міністерство регіонального розвитку, за опалювальний сезон 2013/2014 років підприємства теплокомуненерго використовують 8,1 млрд. куб. м природного газу. У той час як ще пару років тому використовували близько 10 млрд. куб. Тепер же завдяки реконструкції частини українських ТЕЦ з метою зниження енерговитрат, а також завдяки переходу на альтернативні джерела енергії вдалося домогтися зниження”, – констатує Охріменко.
Експерт вважає, що в найближчі роки завдяки модернізації та реконструкції системи комунальної енергетики споживання газу для її потреб можна буде скоротити до 4,2 млрд м3.
Нагадаємо, згідно з інформацією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, в майбутньому опалювальному сезоні 2013/2014 рр. споживання газу вдасться скоротити на 5% порівняно з попереднім опалювальним періодом.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас