Де можна швидко і чесно зареєструвати бізнес за $300 - поради Doing Business — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Де можна швидко і чесно зареєструвати бізнес за $300 - поради Doing Business

Особисті фінанси
1509
Котрий рік влада України намагається спростити умови ведення бізнесу, щоб увійти в сотню міжнародного рейтингу Doing Business, але в амбітних планах нашої держави сумніваються навіть міжнародні експерти.
У Міжнародній фінансовій корпорації (IFC) відкрито заявляють, що місця в сотні нам не бачити, поки не буде повноцінного впровадження реформ. А наші реформи, іншими словами «дерегуляція бізнесу», так і залишаються літерами на папері.
За даними рейтингу Doing Business за 2013 рік, Україна займає 137-е місце в світі за ступенем сприятливості умов для ведення бізнесу. Щоб зареєструвати компанію необхідно пройти сім процедур і витратити на обходження семи кіл пекла мало не місяць (22 дні).
У лідерах рейтингу – Сінгапур, Гонконг, Нова Зеландія. Щоб зареєструвати бізнес у цих країнах необхідно три дні і $ 300. І найголовніше, процедуру реєстрації бізнесу характеризує тотальна відсутність корупції.
Сінгапур – вічне літо
Сінгапур позиціонується як краще місце для бізнесу. Місто-держава в Південно-Східній Азії очолює рейтинг країн за легкістю ведення бізнесу-2013. У Сінгапурі найнижчий у світі рівень корупції, тому що хабарників просто немає. Тому всі витрати, необхідні для кожної процедури, офіційні. Згідно з рейтингом Doing Business 2013, для того щоб зареєструвати компанію в цій країні необхідно пройти всього лише три процедури. При цьому на всі формальності в середньому піде три дні.
Насамперед необхідно пройти онлайн-реєстрацію в Управлінні бухгалтерського обліку та корпоративного регулювання (ACRA), включаючи пошук назви для компанії (слід переконатися, що назва ще не зайнята) і оформлення установчих документів. Реєстрація відкрита 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Подання заяви здійснюється без стороннього людського втручання. $ 300 – стільки коштує зареєструвати компанію в ACRA.
Другий крок – виготовлення печатки компанії (приблизно $ 60). Третій і заключний етап, після чого можна займатися бізнесом в Сінгапурі, це реєстрація в якості страхувальників по обов’язковому соціальному страхуванню від нещасних випадків на виробництві (безкоштовно).
Назва компаній, що містять слова «School», «Travel agency», «Bank», «Finance company» і т. п., підлягають додатковому затвердженню з боку місцевої влади.
Якщо ви зважитеся відкрити бізнес в Сінгапурі, врахуйте важливий факт – сінгапурські ціни на життя невиправдано високі. Вартість оренди офісу може перевищувати всі статті доходів малого бізнесу. На місцевих бізнес-форумах іммігранти-бізнесмени нарікають, що через нечувані ціни дрібні компанії просто-напросто не можуть вижити і масово мігрують у більш гостинні країни: «Тут діє інша політика – самі розоритеся, самі поїдете».
Гонконг – ворота в Китай
Дуже часто Гонконг називають воротами в Китай. Місто визнане кращим місцем для створення штаб-квартири компанії, тому наявність офісу в Гонконзі автоматично піднімає її статус у кілька разів. «Якщо у тебе немає партнера в Гонконзі, ти не можеш вважатися справжнім бізнесменом», – стверджує народна чутка.
Зареєструвати бізнес у Гонконгу майже також просто, як і в Сінгапурі – необхідно пройти три процедури реєстрації за три дні, згідно з рейтингом Doing Business 2013. Вся інформація, необхідна для реєстрації бізнесу, є доступною для підприємців, а у всіх урядових і неурядових організаціях, що беруть участь в процесі реєстрації бізнесу, відсутня корупційна складова.
Бізнесмену, щоб зареєструвати свою компанію в Гонконзі, необхідно вибрати назву компанії і подати відповідне звернення до Реєстратора компаній. При цьому назва компанії не повинна бути співзвучною з уже зареєстрованою компанією. Як правило, Реєстр компаній обробляє заявки протягом 4-7 днів, після чого видає свідоцтво про реєстрацію. Другий етап – реєстрація Employee Compensation Insurance (виплати допомоги з безробіття в разі звільнення не з вини працівника). Також необхідно зареєструватися в обов’язковому резервному фонді Гонконгу. І третій етап – виготовлення печатки компанії і штампів.
Реєстрація найменувань, що містять такі слова і вирази, як «Trust», «Chamber of Commerce», «Bureau», «Cooperative», «Government» і т.д., вимагає додаткових дозволів влади.
Витрати на реєстрацію компанії в Гонконзі складаються з вступного внеску в розмірі 1720 гонконзьких доларів ($ 225), 0,1% від статутного капіталу, сумою в 30 000 гонконгських доларів і збору за реєстрацію бізнесу – 450 гонконгських доларів ($ 60). Виготовлення друку коштуватиме приблизно $ 30. Знову ж таки, всі платежі офіційні і йдуть в місцеву казну.
Нова Зеландія – реєстрація за півгодини
Незважаючи на те, що Нова Зеландія в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business 2013 замикає трійку лідерів, зареєструвати компанію в цій країні простіше всіх. Тому зелений острів очолює підрейтинг «реєстрація підприємства».
Щоб зареєструвати компанію в Новій Зеландії немає потреби фізично бути на острові. Вся реєстрація здійснюється через інтернет: одна процедура за один день. Все що необхідно зробити – це подати заявку на реєстрацію в онлайн-офіс Реєстратора компаній.
У назвах компаній не допускається використання таких слів: «National», «Bank», «Chamber of Commerce», «Insurance», «Municipal», «State», «Royal».
Реєстрація компанії в Новій Зеландії обійдеться приблизно в 130 американських доларів. 10,22 новозеландських доларів ($ 8) коштує резервування назви компанії і 153,33 новозеландських доларів ($ 120) необхідно заплатити за реєстрацію компанії.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас