Світові фінансові регулятори посилять контроль над тіньовою банківською системою — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Світові фінансові регулятори посилять контроль над тіньовою банківською системою

Світ
544
Світові фінансові регулятори планують посилити контроль над тіньовою банківською системою і накласти ряд обмежень на операції РЕПО та кредитування цінними паперами.
Експерти Ради з фінансової стабільності (Financial Stability Board – FSB) випустили доповідь “Strengthening Oversight and Regulation of Shadow Banking”, в якому наголосили на необхідності більш жорсткого контролю над тіньовою банківською системою.
FSB – це міжнародна фінансово-регуляторна організація, створена країнами G20 на саміті в квітні 2009 р. На думку експертів організації, цілий ряд аспектів діяльності тіньової банківської системи є причинами нестабільності на світових фінансових ринках.
Представниками тіньової банківської системи традиційно вважаються хедж-фонди, фонди прямих інвестицій (private equity), інвестиційні підрозділи банків, фонди грошового ринку, первинні дилери ринку держоблігацій, брокерські компанії та низка інших фінансових структур.
За оцінками обсяг тіньової банківської системи станом на кінець 2012 р. досяг $ 67 трлн.
Аналітики Ради з фінансової стабільності вважають, що необхідні зміни у проведенні операцій РЕПО і практики кредитування цінними паперами.
Зокрема, регулятори вважають, що багаторазові позики коштів під забезпечення цінними паперами можуть ставати супутніми причинами кредитних бульбашок і привести до підвищення фінансової нестабільності.
Це відноситься до тих випадків, коли інвестори претендують на один і той же актив, який використовувався як засіб забезпечення позики. Згідно з пропозиціями регуляторів планується обмежити обсяг кредитних коштів, які можуть видаватися під забезпечення якого-небудь активу.
Наприклад, згідно з поточними варіантами пропозицій FSB, корпоративні облігації з терміном погашення менше року будуть втрачати мінімум 0,5% від своєї вартості в якості активу забезпечення. Тобто цінні папери вартістю $ 100 можуть бути залучені для отримання кредитних коштів у розмірі $ 99,50.
Цінні папери та сек’юритизовані активи, що складаються з облігацій терміном погашення п’ять років і більше, будуть втрачати вже 4%. У представників глобальної тіньової банківської системи є два роки, щоб адаптуватися до цих змін. У 2015 р. почнуться перевірки виконання приписів.
Ряд учасників фінансових ринків вже відзначили, що введення більш жорсткого контролю над ринком РЕПО і кредитуванням цінними паперами зажадає серйозних змін у фінансово-регуляторних системах багатьох країн.
Марк Карні, глава Банку Англії та голова Ради з фінансової стабільності, назвав висунуті пропозиції “першим необхідним кроком на шляху трансформації тіньової банківської системи в стабільно функціонуючий ринковий механізм”. На його думку, це допоможе диверсифікувати джерела фінансування глобальної економіки і знизить ризики фінансової нестабільності.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас