Рецепт стабільного зростання економіки по-китайськи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рецепт стабільного зростання економіки по-китайськи

Світ
534
У боротьбі за збільшення кредитного ринку та підтримку економічного зростання в цілому Китай робить ставку на сек’юритизацію цінних паперів
Державна рада Китаю зазначила, що таке збільшення покликане “активізувати” використання кредитів і скоротити фінансові ризики. У свою чергу Народний банк Китаю порекомендував внутрішнім кредиторам сек’юритизувати високоякісні активи перед продажем відповідних цінних паперів інвесторам.
На думку Сю Венбіня, аналітика Шанхайського банку комунікацій, п’ятого за величиною кредитора в Піднебесній, збільшення обсягу сек’юритизованих цінних паперів підтверджує наміри уряду Китаю підвищити ефективність кредитів для забезпечення стабільного зростання економіки. Про це говорить і те, що сек’юритизацію кредитів дозволять проводити не тільки найбільшим гравцям на фінансовому ринку країни, але і дрібним банкам.
Активна лібералізація фінансових ринків країни стала одним з пріоритетних напрямків у роботі прем’єр-міністра Держради КНР Лі Кецяна після того, як темпи економічного зростання сповільнилися до 7,8% на рік. У своїй заяві Держрада КНР підкреслила, що влада зробить все для запобігання ситуації, в якій цінні папери виявляться загрозою для фінансової системи країни, тому ризиковані активи не будуть сек’юритизировані. Нагадаємо, що проблеми при оцінці ризиків облігацій, забезпечених кредитами, стали однією з основних причин світової фінансової кризи.
Народний банк Китаю відзначив, що сек’юритизація зможе активізувати продаж деяких банківських активів, що у свою чергу допоможе кредиторам поліпшити показники капіталу.
“Це дозволить банкам привести в порядок свої баланси, – заявив Даріуш Ковальчик, старший економіст Credit Agricole CIB у Гонконгу. – Враховуючи той факт, що баланси банків надзвичайно розширилися, це позитивне рішення, і це крок вперед”.
Нагадаємо, що в травні прем’єр Держради КНР Лі Кецян заявив, що Китай в поточному десятилітті прагне до планового зростання економіки в 7% на рік. У другому ж кварталі 2013 року темпи зростання ВВП сповільнилися до 7,5%, досягнувши свого мінімуму за останні більш ніж десять років. Незважаючи на це, за прогнозами ОЕСР до 2016 року китайська економіка може стати найбільшою в світі з 8%-м річним темпом зростання.
На підтвердження цьому китайський банк Industrial & Commercial Bank of China Ltd (ICBC) з об’ємом капіталізації в $ 160,6 млрд вперше в історії очолив рейтинг Top 1000 World Banks за версією журналу The Banker за 2013 рік.
Однак не варто забувати, що одним з основних ризиків, що загрожують зробленому ОЕСР прогнозу, в організації називають саме нестійкість фінансової системи. Згідно червневим оцінками міжнародного рейтингового агентства Fitch, китайській банківській системі загрожує криза. Її причиною служить дефіцит ліквідності і різке зростання кредитування, надійність якого знаходиться під великим питанням.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас