Литва підрахувала, що переплатила Газпрому $1 млрд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Литва підрахувала, що переплатила Газпрому $1 млрд

Енергетика
493
Литва заплатила Газпрому “зайвих” 2,6 млрд літів ($ 1 млрд), заявив литовський прем’єр Альгірдас Буткявічюс.
“Наш уряд почав переговори з Росією. Наші фахівці представили цікаві підрахунки: за чотири роки ми в середньому переплатили Газпрому 2,6 млрд. літів”, – заявив прем’єр.
При цьому чиновник зазначив, що Литва все ще не досягла угод з Газпромом щодо ціни палива в прийдешньому опалювальному сезоні, однак підкреслив, що переговори з російською стороною він вважає позитивними.
“Ніяких договорів та угод немає. Наприкінці наступного року Литва диверсифікує ринок газу, і тому ніякі довгострокові договори нам не підходять, враховуючи, що у нас буде альтернатива”, – цитує слова Буткявічюс NewsBalt.
Нагадаємо, що Литва знаходиться в переговорах з Газпромом, сподіваючись на здешевлення поставок палива з РФ. За даними ЗМІ, російський концерн готовий збити ціну газу, що поставляється до Литви на 20%, якщо литовська сторона до 2020 року продовжить угоду про закупівлі у Газпрому природного газу та забезпечить безперебійний транзит палива в Калінінградську область.
Крім того, за відомостями литовських ЗМІ, Литва на рік (до 31 листопада 2015) повинна перенести відділення від дочірньої компанії Lietuvos dujos компанії Amber Grid і до 2014 зупинити всі судові тяжби з Газпромом в міжнародних судах.
Додамо до вищесказаного, що ціна поставок Газпрому для Литви – одна з найвищих у Європі, але монополія вже пропонувала Lietuvos dujos знижку в 20%. Тому Lietuvos dujos, що імпортує газ до Литви, готова укласти новий контракт з Газпромом за умови зниження обов’язкових обсягів закупівлі сировини і зміни формули ціни за рахунок її меншої прив’язки до нафти.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас