У США розробили 110-ядерний мобільний процесор — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У США розробили 110-ядерний мобільний процесор

Технології&Авто
842
110-ядерний процесор був розроблений інженерами з Массачусетського інституту технологій, які говорять, що новий чіп – це оновлений погляд на енергоефективність і зростання продуктивності в мобільних пристроях, ПК і серверах.
Новий чіп отримав назву Execution Migraine Machine, його родзинка в тому, що він сам визначає шляхи зниження навантаження на процесор і дозволяє проводити обчислення швидше і в більш енергоефективній формі. Про новинку було розказано на конференції Hot Chips, що проходить зараз в Каліфорнії.
Розробники говорять, що новий чіп – це процесор загального призначення, він не є чіпом-прискорювачем або різновидом графічного процесора, хоча поки цей чіп, природно, є експериментальною розробкою. “Це поки повністю експериментальна модель, до Різдва ви його не зустрінете в магазинах”, – кажуть творці.
Як правило, робота з перенесення великих об’ємів даних між ядрами і кеш-пам’яттю – це досить витратне для системи заняття, тому 110-ядерний процесор відмовляється від кеш-пам’яті в звичайному її розумінні і замінює її пулом розділення пам’яті, завдяки якому можна знизити обсяги трансферу даних. Також тут застосований ряд інженерних розробок, завдяки яким сам процесор за меншу кількість тактів може обробити більшу кількість даних. Додатково до цього, ще однієї фірмовою розробкою є система прогнозування розгалуження даних, що дозволяє процесору передбачати, яким буде майбутній пакет даних, і заздалегідь готуватися до його обробки.
“Ми вважаємо, що переваги рішень щодо зниження обсягів обчислень повинні у результаті бути затребувані в мобільному середовищі, а також у середовищі по роботі з базами даних. Менші витрати з боку процесора при обробці великих обсягів даних – це ще і звільнення системних ресурсів і економія заряду акумулятора”, – розповідають творці рішення.
Розробники чіпа ухилились від будь-яких питань щодо продуктивності процесора в порівнянні з конкурентами, але заявили, що, за їх внутрішнім тестуванням, новий чіп може домагатися 14-кратного зниження тактів при обробці оперативних даних, що виливається в істотну економію електроенергії.
Конструктивно чіп являє собою квадратну матрицю, в якій всі 110 ядер об’єднані між собою інтерконектом. Також розробники кажуть, що чіп допускає кастомізацію дизайну під потреби якогось контретного споживача або виробника.
Фізичний розмір чіпа – всього 1 квадратний сантиметр, створений він за 45-нанометровою технологічною нормою.
За матеріалами:
cybersecurity.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас