На порозі нової економічної війни: РФ почала серйозно тиснути на економіку Білорусі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На порозі нової економічної війни: РФ почала серйозно тиснути на економіку Білорусі

Світ
2056
У відносинах Росії і Білорусії з’явилися серйозні економічні загрози. Обидві стосуються ключових ринків – нафтового і продовольчого. Головний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко висловив претензії до білоруського молока, а “Транснефть” скоротила поставки нафти на місцеві НПЗ.
Вчора Геннадій Онищенко розповів про “зауваження”, які з’явилися у Росспоживнагляду до якості білоруської молочної продукції, пише Комерсант-Україна.
Більшість учасників ринку та експертів сприйняли вчорашню заяву Геннадія Онищенка як політичну.
“Як показала “молочна війна” між Москвою і Мінськом в 2009 році, молоко – одна з істотних статей експорту білоруської сільгосппродукції”, – говорить один з сировинних трейдерів.
“Поки заяву пана Онищенка можна сприймати як попередження”, – вважають експортери білоруських товарів.
Самій Росії навіть повна заборона на поставки білоруського молока сильно не зашкодить.
“Це стане ще однією, але далеко не головною краплею в скарбничку проблем внутрішнього ринку, які призведуть до підвищення цін на молочну продукцію в РФ”, – говорить глава національної спілки виробників молока “Союзмолоко” Андрій Даниленко. Можуть постраждати великі компанії, наприклад PepsiCo. і Danone, які закуповують в Білорусії частину сировини. Але, за словами трейдерів, замінити білоруські поставки готові країни Латинської Америки та Європи.
“Транснефть” вступила в гру через пару годин після Геннадія Онищенка. Компанія оголосила про скорочення поставок нафти в Білорусію у вересні на 400 тис. тонн, що відповідає 20% від загального місячного обсягу. Скорочення торкнеться Мозирського і Новополоцького НПЗ (по 200 тис. тонн на кожен).
“Транснефть” не в перший раз скорочує постачання нафти в Білорусію: у 2006 році трубопровідна монополія пішла на подібні заходи в ході виниклого міжурядового конфлікту, що стосується введення взаємних митних зборів.
Вчора віце-президент “Транснефти” Михайло Барков офіційно пояснив рішення компанії необхідністю проведення термінових ремонтних робіт на нафтопроводі “Дружба”, так як “труба знаходиться в передаварійному стані”.
“Вона стара, і, згідно з проведеною діагностикою, якщо не вжити термінових заходів, то можуть виникнути серйозні техногенні проблеми”, – пояснив топ-менеджер. У той же час він визнав, що ремонт позаплановий, хоча повідомлення вже направлені російським і білоруським компаніям. ЛУКОЙЛ, що поставляє нафту в Білорусію, це підтвердив. Але в “Белнефтехиме” заявили, що повідомлень не отримували.
В уряді РФ поки не поспішають оголошувати про торгову війну з Білорусією. Представники Мінекономрозвитку, першого віце-прем’єра Ігоря Шувалова і віце-прем’єра Аркадія Дворковича відмовилися коментувати заяви Геннадія Онищенка і дії “Транснафти”.
Натомість заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак запевнив, що на виділення Білорусії останнього траншу кредиту Антикризового фонду ЄврАзЕС ($ 440 млн) проблеми Владислава Баумгертнер не вплинуть.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас